Paljud remonti vajavate korterite omanikud on enne elamispinna müüki panekut kaalunud, kas teha remonti või mitte. «Nõudlus remonti vajavate korterite järele on olnud tsükliline, sõltudes üleüldisest hinnatasemest. Nüüd on tekkinud taas rohkem kliente, kes otsivad just sellist korterit, kuna see maksab vähem, » leiab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Dmitri Makarov.
Maakler: kliendid soovivad pigem odavamat remontimata korterit, et kujundada see oma maitse järgi
«Teiseks – müügi jaoks renoveeritud korter võib olla kena ja korralik, kuid ei pruugi sobida paljudele, sest kliendid on muutunud aina nõudlikumaks ja otsivad korterit, mis on just nende maitse järgi. Selline kiirremont on äratuntav, üsna tüüpne ning seega eelistataksegi juba ise, oma käe järgi kõik teha,» räägib Makarov. «Uuem sisu tõstaks idee kohaselt ju hoobilt hinda ja kiirendaks müüki, kuid tegelikult ei pruugi see käik olla sugugi seda väärt,» selgitab maakler.
Kaaludes renoveerimist, soovitab ta teha põhjalikku eeltööd materjalide valiku, nende hinna, töökulude osas. «Seejärel analüüsige korteri lõpphinnast lähtuvalt turu reaalset olukorda praegu ja prognoositavat seisu ühe aasta perspektiivis. Seda kõike lähtuvalt ostjaskonna reaalsetest ootustest,» soovitab mees.
«Nüüd võrrelge (eeldatavat) tulemust sellega kui paneksaite sama korteri müüki remonti vajavana, lihtsalt sellisena, nagu ta on. Suurim küsimus on, kas te saaksite tagasi raha, mille paigutasite renoveerimisse? Kogemus näitab, et see ei pruugi sugugi õnnestuda.»