Vesipõrandaküttega on küttearved väiksemad (1)

, Tallinna piirkonna Kesk- ja vanalinna vanemmaakler, Arco Vara
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vesipõrandaküttega korteritel ei ole akna all radiaatoreid
Vesipõrandaküttega korteritel ei ole akna all radiaatoreid Foto: Arco Vara

Uue korteri või maja soetamisel on küttekulude suurus ostja jaoks üks olulisemaid näitajaid ja just seetõttu on viimastel aastatel populaarsust kogunud vesipõrandaküte, millega saavutatakse soovitud toatemperatuur väiksema energiakuluga, kirjutab Arco Vara Tallinna esinduse vanemmaakler Tiina Steinberg.

Kahtlemata ei ole nimetatud küttesüsteemi võimalik rakendada igal pool, sest arvestama peab omavalitsuste piirangute ning keskkonnanõuetega, kuid ehitajad ja arendajad püüavad vesipõrandakütte võimalusi üha rohkem koduomanikeni tuua. Eeliseid võrreldes teiste küttesüsteemidega võib seejuures välja tuua mitmeid.

Näiteks elektri-, ahju- või radiaatorküttega on raske ruumides ühtlaselt soojust jaotada ja temperatuurikõikumised võivad olla väga suured. Seda eriti pliitide, ahjude ja kaminate puhul.

Vesipõrandaküttega aga on võimalik tagada elamispinnal ühtlasem, paljude küttespetsialistide arvates isegi peaaegu ideaalne soojajaotus. Mugavuse seisukohalt võib vesipõrandakütet pidada kõige loomulikumaks süsteemiks ruumide soojendamisel. Kui asute uut korterit endale valima, soovitame kindlasti kütteliigi üle vaadata, et saaksite planeerida võimalikke tulevasi kulusid.

Väiksem energiakulu

Kuna põrandakütte puhul on küttepind suurem kui elektri- või keskkütteradiaatoritel, tekib elamiseks kõlbulik toatemperatuur vähema energiakuluga.

Energiasääst tekib ka sellest, et vesipõrandakütte juures kasutatakse innovaatilisi temperatuuri seadistuse viise, millega tagatakse inimesele sobiva soojusega põranda pinnatemperatuur.

Kõik see omakorda avaldub väiksemate summadena kommunaalarvetel. Näitena saame tuua B-energiaklassiga maja Tehnika 22, kus 70 m2 üldpinnaga korteri küttekulu oli jaanuaris 68 eurot.  C-energiaklassiga Terase 16 korterelamul on küttekulu ka samas suurusjärgus - 70 eurot. Kui neid küttekulusid võrrelda kuludega radiaatorküttega majades, on suurusjärgud pea poole suuremad, näiteks 61 m2 korter Suur-Ameerika tänaval, tasus küttekulude eest üle 120 euro.

Hea tervisele

Vesipõrandaküttel on teiste küttesüsteemide ees eeliseid ka tervishoiu seisukohalt. Kõige silmnähtavam eelis on see, et märjaks saanud põrandad kuivavad kiiresti, mis omakorda välistab hallituse või ebameeldivate lõhnade teket.

Põrand küttekehana on sõltuvalt pererahva hoolsusest reeglina ka hästi puhastatud ja seega koguneb ning lendub eluruumides vähem tolmu kui radiaatoritega küttesüsteemi korral.

Vesipõrandaküttega praktiliselt puudub tolmukandev õhuringlus ruumis seinast seina. Seega sobib vesipõrandaküttega korter paremini ka allergikutele.

Vesipõrandakütte eelised kokkuvõtvalt

  • Saab kombineerida erinevate kütteallikatega
  • Küttekulud on võrreldes teiste küttesüsteemidega madalamad
  • Mugav ja loomulik
  • Ühtlane temperatuur kogu põrandapinna ulatuses
  • Puhtus, puudub tolmu lendlemine ruumides
  • Küttekeha ei ole näha, ega sega sisekujundust

Lisaküsimuste korral kirjutage tiina.steinberg@arcovara.ee

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles