Banaan on suurepärane süsivesikuterikas vili, mis sobib ideaalselt trennijärgseks energia taastamiseks. Banaanis on palju kaaliumi ja nagu me teame, võib kaaliumipuudus põhjustada nõrkust. Selles sisalduvad suhkrud töötleb keha kiiresti energiaks, mis sulle pärast füüsilist pingutust jõudu annab, kirjutab Fitnea.
Läätsed võiksid olla sinu igapäevamenüü lahutamatu osa. Neis on rikkalikult aminohappeid, valke, mineraale ja vitamiine. Mis kõige parem, läätsedega saab asendada riisi või pasta pea igas retseptis. Kui sööd läätsi, püsib kõht pikemalt täis, sest neis on ka palju kiudaineid, mis ei lase glükoositasemel liiga kõrgele tõusta. Lisanipp: kui tahad, et su lõunasalat oleks pisut toekam, lisa sellele peotäis keedetud ube.
Kaerahelbepuder on üks peamisi toite, mille abil energiataset tõsta. Tervisele on parem, kui sa ei lisa pudrule võid või suhkrut. Siis püsib kõht kauem täis ja glükoositase püsib stabiilsena. Kaerahelvestes on B-vitamiini, mis teadaolevalt annab palju energiat. Soovitatav on süüa putru hommikuti, enne kella 11.
Mune kiputakse sageli alahindama. Neis on aga palju valke, aminohappeid ja oomega-3-rasvhappeid, mida on kehal hädasti vaja lihaste kasvatamiseks, immuunsüsteemi ja ajutöö toetuseks ning kehavedelike tasakaalu hoidmiseks.
Kreeka pähkel on üks kõige parem taimne valguallikas. Seda imelist vilja nimetatakse ka «ajutoiduks» ja mitte ainult selle aju meenutava välimuse pärast. Nimelt on Kreeka pähklis ohtralt oomega-3-rasvhappeid. Sööd peotäie pähkleid päevas, peaksid mõne aja pärast tundma, kuidas jaksu on rohkem. Lisaks on Kreeka pähklites palju kiudaineid, kaltsiumi ja mitmeid teisi toredaid toitaineid, mida su keha vajab.