Söö koos lastega. Peale rasket tööpäeva on suur kiusatus oma taldrikule kuhjatud söögiga lihtsalt diivanile maanduda. Koos lastega söögilaua taga einestamine aitab neil kujundada regulaarselt söömisharjumust, arendades sealjuures ka suhtlemisoskust.
Kaasa lapsi söögitegemisel. Lapsed söövad palju suurema hea meelega toitu, mida nad on aidanud ise valmistada. Seo neile ette põll ja pane nad end kasulikena tundma. Vanematele lastele võib anda lausa nii palju vabadust, et kord nädalas nende hooleks usaldada kogu perele söögi valmistamine.
Õpeta lapsed aeglasemalt sööma. Kiirustamata söömine on suurepärane viis, kuidas juba noores eas kehakaal kontrolli all hoida. Selgita oma lapsele, et täiskõhutunne võib tihti tulla viivitusega. See manitseb neid aeglasemalt sööma ja korralikumalt mäluma.
Ole loov. Lapsed õpivad maailma tundma mängu kaudu. Miks mitte muuta ka söömine mänguliseks? Juurviljade ja marjadega saab teha vahvaid kaunistusi nii neid kujunditeks lõigates kui ka lihtsalt toidule fantaasiarikkalt laotades.
Tea, millal on küllalt. Kuigi lastel on kaasasündinud võime lõpetada söömine just siis, kui neil kõht täis on, peaks lapsevanem siiski õpetama oma keha kuulama ja söödud toidukoguseid hindama. Kas mu kõht on juba täis? Kas mul hakkab paha kui ma veel küpsiseid söön?
Ära anna alla. Tavaliselt peavad lapsed uut toitu vähemalt 7-10 korda proovima, enne kui see neile meeldima hakkab. Seega ei tasu uute maitsete tutvustamisel ennatlikult alla anda. Hea taktika lapsi vaheldusrikkamat toitu sööma saada, on neile selgitada, et uute asjade proovimine tähendab suureks kasvamist. Teine hea nipp on lasta lapsel toidupoes tervislike lisandite seast valik teha.