P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jäätmete kompostimist õpetatakse nüüd telefoni teel

Tarbija24
Facebook
Comments
Osav aednik teeb ka kompostihunnikust kauni lillepeenra.
Osav aednik teeb ka kompostihunnikust kauni lillepeenra. Foto: Peeter Langovits/Postimees

Alates tänasest saavad inimesed küsida telefoni teel nõu, kuidas  biojäätmeid omal käel mullaks töödelda. Vajadusel teevad kompostieksperdid ka koduvisiite.

«Ehkki kompostimine on võrdlemisi lihtne, tuleb sellega alustaval inimesel korraga lahti mõtestada üksjagu infot. Näiteks millised on kohalikud jäätmekäitluseeskirjad, kuidas kompostrit ehitada või osta või kuidas kompostida ilma haisu levitamata,›› teatas kompostiljoni kampaania projektijuhi Anneli Ohvril.

Ohvrili sõnul aitavad infotelefonile vastavad asjatundjad lahendada kõikvõimalikke küsimusi alates sellest, kuidas alustada ja mida kompostida, kuni selleni, kuidas kompostrist mulda välja võtta.

Infotelefonile helistades kehtib tavatariif, mingeid muid tasusid kõnele ei lisandu. Infotelefonil 5359 8737 võib helistada argipäeviti 9.00-18.00 ning nädalavahetustel 10.00-16.00.

Kui telefonitsi nõustamisega ei ole siiski võimalik olukorda lahendada, saab spetsialisti ehk kompostiljoni ka kohale kutsuda. Selleks tuleb infotelefonil eraldi kokku leppida ja hiljem tasuda kompostiljoni sõidukulud.

Ohvril toonitas, et ehkki spetsialistid aitavad meelsasti nii telefonitsi kui vahetult, ei tähenda see, et nad tulevad kohale laudade ja naeltega. ‹‹Kohalekutsumine on mõeldud praktiliste murede lahendamiseks. Näiteks, kuidas ära tunda, et muld on valmis või kuidas komposti segada, kuid inimese eest kompostrit ehitama me siiski ei hakka,» lausus Ohvril.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles