Viis koduvärskendusideed, mis müüki ei erguta

Anna-Liisa Mets
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Bassein
Bassein Foto: SCANPIX

Kinnisvara müüki pannes kipuvad tekkima vastupandamatud ideed, kuidas pakutavat ostjale ihaldusväärsemaks muuta. Huffingtonpost kinnitab aga, et mitte kõik neist pole järgimist väärt.

Bassein
Tundub võimatu, et omaenese basseini ehitamine ei pruugigi kodule nii väga midagi juurde anda, vähe sellest: nii mõnelegi ostjale võib see eemaletõukavalt mõjuda. Näiteks ei igatse basseiniga elamist väikeste lastega pered. Selle luksusega kaasnevad samuti suured hoolduskulud, mida mitte kõik pole valmis maksma.

Isikupärased lahendused
Kui lased oma elamisse luua midagi väga üle võlli omanäolist, näiteks futuristlikus stiilis köögi, pead olema valmis selleks, et kui kord kinnisvara müüki paned, saab see üheks tehingut takistavaks teguriks ja võib suisa elupaiga hinda alla tõmmata. Sarnase maitsega ostjat on väga raske, vaat et võimatu leida, seepärast tasuks ekstravagantsete lahendustega ettevaatlik olla.

Ümberkujundamine
Võimalikul ostjal on teatud eeldused, mida mingit tüüpi majast leida: kui palju magamistube, millised abiruumid ja nii edasi. Kui oled vahepeal lasknud elamist märkimisväärselt ümber kujundada, näiteks tube üheks liitnud või veelgi väiksemaks tükeldanud, võib see samuti koduotsijate ostuhuvi vähendada, seepärast tasub kõik säärased muudatused hoolikalt läbi mõelda.

Juurdeehitused
Kui muudad eluruumina mittearvessemineva keldri mõnusas ajaveetmisparadiisiks, tõstab see kahtlemata kinnisvara väärtust. Samas jõuga garaažipealsele keevitatud lugemis- või trennitoad võivad maja üldplaneeringut arvestades mõjuda kohatult ja väärtust kahandada. Kui plaanid mõnd juurdeehitust, mõtle hoolega läbi, kuidas see ülejäänud majaga kokku kõlab.

Liigne täiustamine
Kui muudad oma kodu nutilõksuks, kus iga liigutuse eest hoolitseb tehisintellekt, pead arvestama, et säärane elukeskkond meeldib vaid teatud osale võimalikest ostjatest. Palju on neid, kes eelistavad endiselt võimalikult looduslähedast elamist ega pea mingiks väärtuseks seda, et maja nende eest ostsustab, kuidas elu käib.

Tagasi üles