T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna südalinna kerkib uus büroohoone

Kodu.postimees.ee
Tallinna südalinna kerkib uus büroohoone
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo

Tallinna linnasüdamesse, Pärnu mnt 18 kerkib tuleva aasta septembriks stiilne büroohoone. Maja arhitekt on Madis Eek (Arhitektuuribüroo Eek & Mutso), ehitab AS TTP.

Uus Maa Kinnisvarabüroo alustas koostöös AS-ga TTP 2016. aasta septembris valmivasse ärihoonesse üüripindade pakkumist. «Tegemist on tagasihoidlikult soliidse ja häid lahendusi pakkuva hoonega,» kommenteeris projekti pakkumisega tegelev Uus Maa Kinnisvarabüroo äripindade juhtiv konsultant Fred Linnukütt. «Igal korrusel on pinda ca 400 ruutmeetrit, mis jaguneb neljaks eri suurusega bürooks. Turul on praegu kõige nõutumad suurused 70-120 m2 ning selliseid kontorpindu seal ka on. Selliseid teisi projekte lähiajal südalinna oodata ei ole,» kommenteeris ta.

 Pärnu mnt 18 on teiste hoonete vahele, nn  «hambaauku» projekteeritud maja, mille peafassaad on kujundatud Pärnu maantee ajaloolist hoonestust silmas pidades, olles samas XXI sajandile omaselt modernne. Akendevahelised hallikas-pruunika terrasiitkrohviga kaetud horisontaalsed ribad loovad sobivuse ümbritsevate hoonetega. Vertikaalsed musta graniidiga kaetud ribad on inspireeritud kõrvalhoonete seinasammastest, kuid on erinevalt eelmise sajandi arhitektuurile omasest korrapärasusest nihutatud ebakorrapärase rütmiga. Vertikaalne jaotus meenutab tänast triipkoodi, hoone fassaad tervikuna on ebakorrapärane ruudustik.

 Kuuekorruselise hoone esimesel korrusel on avarate vitriinakendega kaubandus- ja teeninduspind ning kõrgematel korrustel asuvad bürood.

Märksõnad
Tagasi üles