Uuringu kohaselt on euroliidu üheks põletavamaks probleemiks on energiaküsimused - olukorras, kus 50-125 miljonit inimest ei saa endale piisavalt toasooja lubada, kuna selleks lihtsalt pole raha, on hoonete energiatõhusaks renoveerimisel oluline roll, seda iseäranis suurte korrusmajade rajoonidega Kesk- ja Ida-Euroopas. Uuringu kohaselt ei saa 10,8 protsenti eurooplastest kodus piisavalt sooja, väiksema sissetulekuga inimestest peab rahapuuduse tõttu toasoojast loobuma koguni 24,4 protsenti.
Kinnisvarahinnad tõusevad
Kuue aasta tagune majanduskriis ei möödunud Euroopa eluasemeturust sugugi jälgi jätmata - ehitussektor sai toona valusa hoobi ning korterite ja majade hinnad kukkusid. Nüüd on pilt teine ja kinnisvaraturul märgata mitmesuunalisi arenguid: kui finantsprobleemide käes siplevas Kreekas, aga ka Küprosel ja Sloveenias kinnisvarahinnad kukuvad, tõusevad hinnad aga veelgi näiteks Rootsis ja Suurbritannias, kus kinnisvara hind oli varem juba piisavalt kõrge. Ülespoole rühivad kinnisvarahinnad ka Taanis ja Saksamaal, aga ka Eestis ja Lätis.
Kõrged ehituskulud pärsivad taskukohase eluaseme kättesaadavust kõikjal üle Euroopa. Kõige kallim on eluaseme ehitushind Rootsis. Eluasemelaenude protsent Euroopas on samuti suurenenud: kui aastal 2004 oli see 43 protsenti, siis nüüd juba 53 protsenti. Suurima eluasemelaenude mahuga paistavad silma Holland, Taani, Suurbritannia ning Rootsi.
Kuigi valdavalt on Euroopa eluasemete asukateks omanikud, on viimasel ajal tõusutendentsi näitama hakkanud ka üüriturg ning üürimaju tuleb juurde. Kui viisteist aastat tagasi pani madal laenuintress inimesi üle Euroopa otsustama pigem kinnisvara omanikuks saamise kasuks, on täna olukord teine: paljudel Lääne-Euroopas elavatel inimestel puudub rahaline võimalus eluaseme ostuks, samuti ei peeta paikseks jäämist väga oluliseks. Olukord on veidi teistsugune euroliidu uutes liikmesriikides, kuid koduomanikuks saamine ületab populaarsuselt jätkuvalt üürimise.