Tartus pakutakse võrreldes mullusega müügiks rohkem, Tallinnas vähem kortereid

Kodu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Noorpaar huvitub kinnisvara ostust.
Noorpaar huvitub kinnisvara ostust. Foto: SCANPIX

Eesti suurima kinnisvaraportaali KV.EE statistikast selgub, et korterite pakkumishinnad on mullusega võrreldes tänavu 7% kõrgemad.
 

Korterituru suurimas piirkonnas ehk Tallinnas on korterite pakkumiste arv vähenenud aastaga 4%. Pakkumiste arvu vähenemine Harjumaal on endaga kaasa toonud korterite pakkumishinna tõusu 8%. Septembris pakuti portaalis KV.EE Harjumaa kortereid müügiks keskmise hinnaga 1741 eurot/m².

Tartu maakonnas, kus asub Harjumaa 57 protsendi kõrval 17% korterite pakkumistest on ostjat otsivate korterite arv kasvanud aastaga 2%. Erinevalt Harjumaast ei ole Tartumaa korterite pakkumishinnad aastataguse ajaga võrreldes praktiliselt muutunud. Käesoleva aasta septembrikuine Tartumaa keskmine korteripakkumise hind oli portaalis KV.EE 1308 eurot/m².

Tallinna ja Tartu korterite pakkumishinna jätkuva kerkimise taga on endiselt paljus uute korterite aktiivne turg. Turule tulevad uued korterid kergitavad summaarse pakkumisteportfelli keskmist hinda vaatamata asjaolule, et kinnisvara väärtus on püsinud aastatagusega võrreldes suhteliselt samal tasemel.

Tagasi üles