N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kinnisvaraekspert: inimestele on vaja uut Lasnamäge

Anna-Liisa Mets
Kinnisvaraekspert: inimestele on vaja uut Lasnamäge
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Lasnamäe
Lasnamäe Foto: Postimees

Kuna Tallinna kinnisvaraturu nõutuim kaup on odavad ja kvaliteetsed uued magalakorterid, leiab 1Partner Kinnisvara tegevdirektor, et vaja oleks uut Lasnamäge.

Sääraseid korterelamuid on siia-sinna juba kerkinud ja need on end hästi tõestanud. Vahteri sõnul on näiteks aastaid hästi müünud NCC Pärnaõue arendus. «Nende korterite ruutmeetri hind jääb 1500 euro piirile ja inimene saab selle eest heas asukohas uue ja ausalt ehitatud korteri,» ütles Vahter.

«Inimesed saavad tegelikult väga hästi aru, mis kaupa neile müüakse. Enamik ostjaid otsib lihtsat, odavat ja mõistliku kvaliteediga elamist,» rääkis Vahter ja lisas, et millegipärast meeldib arendajatele rohkem teha glamuurseid ja ebastandardseid projekte.

Eksperdi sõnul on Tallinn suhteliselt hõreda ehitustihedusega ning siia mahuks lisaks just soodsaid rajoone, mis oleks tänapäevane alternatiiv «mägedele».

Tema kinnitusel mõjutab Tallinna ja selle lähiümbruse kinnisvara väga palju ka keskklassi teke, mille tulemusena on tekkinud ameerikalikud äärelinnad. «Näiteks annab Peetri alevik juba linnaosa mõõdu välja. Peetri küla on kesklassi eestlase käegakatsutav unistus,» lisas Vahter.

Tagasi üles