/nginx/o/2015/10/23/4623267t1h645e.jpg)
Voodipesu pesemine polegi alati nii iseenesestmõistetav kunst nag tunduda võib.
Liiga harv pesemine
Kui voodipesu liiga harva vahetada ja pesta, on seda üsna raske ühe pesutsükliga puhtaks saada. Pesu tuleks vahetada minimaalselt iga kahe nädala tagant, kord nädalas on mõistagi parem.
Plekkide eeltöötlemine
Ka voodipesule võib tekkida kangekaelseid plekke. Nende eemaldamiseks pole vaja kanget keemiat, aga et pesu tõeliselt puhtaks saada, võiks probleemsed kohad enne pesu näiteks sapiseebiga üle käia küll.
Ülelaetud pesumasin
Kahtlemata on ahvatlev suruda kogu voodipesu korraga masinasse, aga paraku on see masinale liig. Sedasi ei saa voodipesu masinas ringi käia ja jääb mustaks.
Vale pesuprogramm
Paljud inimesed on veendunud, et voodipesu tuleb pesta minimaalselt 60kraadise veega. See ei pea sugugi paika. Kui su voodipesu pole mingil põhjusel tõsiselt määrdunud, piisab täiesti, kui pesed seda tavalise pesuprogrammi ja 40kraadise veega. Kõrgemat temperatuuri võiks kasutada kord iga nelja-viie pesukorra kohta – see hävitab hästi baktereid.
Liiga kaua kuivatis
Voodilinad kuivavad kuivatis küll pisut pikemalt kui väiksemad pesuesemed, aga lihtsalt igaks juhuks neile pikema ja kuumema kuivatusprogrammi valimine pole õigustatud – pigem jäägu pesu õige pisut niiskeks, aga selle liiga tugeval kuumusel kuivatamine põhjustab voodipesu kokkutõmbumist ja kortsumist.
Saunalinadega kuivatisse
Aja ja elektri kokkuhoiu mõttes panevad paljud voodipesu kuivatisse koos saunalinadega. See on aga vale. Voodipesu kuivab kiiremini kui saunalinad, mistõttu saab voodipesu juba täiesti kuivana asjatult kuivatis väntsutada. Masin ei lõpeta töötamist ju enne, kui kõik esemed kuivad on, saunalinadega läheb aga märksa pikemalt.