Maiasmoka kohviku martsipanitoa üks auväärsemaid ja erilisemaid tegelasi on martsipanist nukuke Lucy, kes saab järgmisel aastal 80aastaseks.
1936. aastal ostis üks noormees selle väikese tüdrukukuju Georg Stude kondiitriärist oma kihlatule kingituseks. Hiljem paar abiellus ning naine hoidis kujukest kogu elu öökapiriiulil. See oli heleroheliste siidipaberiribadega vooderdatud pruunis krobelises Stude karbis.
Kui abikaasad aastakümneid hiljem lühikese vahe järel surid, leidsid tütred nukukese ja otsustasid viia selle tagasi sinna, kust isa martsipanikuju kunagi ostis.
Nime sai kuju mõne aasta eest, kui martsipanituba külastas rühm Inglise vanadaame. Üks neist hüüatas rõõmsa üllatusega «Lucy!». Küllap meenutas too talle mõnd lapsepõlvemänguasja või ühe omaaegse teleseriaali peategelast Lucyt.
Valdeko Vende raamatu «Tallinna kohvikud» andmetel pärinevad esimesed märked kondiitripoe, õieti suhkrupagari kohta selles Pika tänava majas 1789. aastast.
Tallinna vanima järjepidevalt tegutseva Maiasmoka kohviku algust hakatakse lugema aga 1864. aastast, kui äri ostis baltisakslane Georg Stude. Ajapikku sai temast üks Tallinna esikondiitreid, kes tortide ja kookide kõrval valmistas käsitöömartsipani ja -šokolaadi. Tema martsipanikujud olid nii kuulsad, et neid tellis ka Vene tsaari pere. Nõukogude okupatsiooni tulles äri natsionaliseeriti ja liideti teiste magusa-ettevõtetega Kaleviks – martsipanikujukesed meeldisid ka punaladvikule, näiteks Leonid Brežnevi lemmik oli «Karu tšelloga». Maiasmoka nime sai kohvik 1984. aastal ja on praegu Kalevi tütarettevõte.
KAMMKARBID SAFRANIRISOTOGA