E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Spetsialist: puit on ainus tõsiseltvõetav taastuv ehitusmaterjal

Anna-Liisa Mets
Facebook Twitter
Comments
Bergenis valmiv maailma kõrgeim 14. korruseline puitmaja, kuhu elanikud juba jõuludeks sisse saavad kolida. 
Bergenis valmiv maailma kõrgeim 14. korruseline puitmaja, kuhu elanikud juba jõuludeks sisse saavad kolida.  Foto: Kodumaja

Tallinnas Nordea Kontserdimajas toimub üheksas puitarhitektuuri konverents «Puit – homse elukeskkonna võti, mille eesmärk on edendada puidu kui suurepärase loodusliku materjali kasutamist ehitusmaterjalina. Praktilisi kogemusi jagavad silmapaistvad arhitektid ja insenerid Euroopast ja Ameerikast.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu puidukasutuse edendamise teemajuht Henrik Välja märkis, et puit on ainus tõsiseltvõetav taastuv ehitusmaterjal, sestap on oluline kaasa aidata inseneeria ja puidu töötlemise tehnoloogiate kiirele arengule ja seda iseäranis Eestis, kus puit kohaliku loodusvarana on laialt levinud. «Põhjamaine puit on tuntud oma heade tugevusomaduste tõttu ja on seetõttu eriti sobilik kasutamiseks ehituses. Inspireerimaks ka Eestis enam hooneid puidust ehitama, on konverentsile kutsutud puitehituse tippspetsialistid erinevatest piirkondadest, kes tutvustavad valdkonna uusimaid saavutusi nii Euroopast kui ka kaugemalt,» rääkis ta.

«Eesti insenerid ja ehitajad on projekteerinud ja valmistanud juba mitmeid silmapaistvaid puitkonstruktsioonil korruselamuid, koole ja avalikke hooneid, nende hulgas ka maailma kõrgeima puithoone, 14-korruselise elamu Norras Bergenis, mis on selge tõestus Eesti inseneride puitmajatehaste professionaalsusest,» tõi Välja esile Eesti arhitektide ja ehitajate kompetentsi, selgitades samas, et olenemata positiivsetest näidetest on Eesti ehitussektoril vaja astuda veel julge samm puidu laialdasema kasutamise suunas ka kohalikul turul.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul vajab  puitarhitektuur taasavastamist. «Võrreldes oma esivanematega on meie teadmiste arsenal ja tehnilised võimalused oluliselt kasvanud. Me ei pane puusse, kui rakendame oma teadmised puidu kasutamisse ehitistes, mis järgmised sajandid kenasti ära näevad,» ütles minister.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles