N, 30.11.2023

10 profinippi, mis aitavad muretult kolida

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kolimine.
Kolimine. Foto: SCANPIX

Tänavuse aasta suur koduhoroskoop ennustas päris mitmele tähemärgile kolimist. Eesti kolimisfirma Adduco profid jagavad häid nippe, kuidas kolimine stressivabalt mööda saata.

1. Ära jäta kolimise planeerimist viimasele hetkele.

Organiseeri ja planeeri kolimine varakult. Kui sul endal kolimise korraldamiseks eriti aega pole, sobib hästi kolimise täislahendus, mis jätab enamiku järgmisest punktidest kolimisfirma ülesanneteks.

2. Tee kolitavatest esemetest nimekiri.

Pane kirja, kui palju on kolitavaid asju: kaste, kotte, mööblit jne. Pakkimise lihtsustamiseks võid eraldi välja tuua rasked ja õrnad esemed.

3. Kolimiskaste ja pakkematerjale telli varuga.

Nii ei pea sa liiga palju asju ühte kasti mahutama ja ruumi jääb ka ootamatult kapinurgast välja tulnud esemete jaoks. Kolimiskaste saad nii osta kui rentida.

4. Raskemad esemed paki väiksematesse kastidesse.

Raamatuid ja muid raskemaid esemeid pane ühte kasti mõõdukalt, et see vastu peaks ja kolijad seda tõsta jõuaks.

5. Õrnad esemed paki mullikilesse.

Õrnade esemete ja elektroonika pakkimisel kasuta mullikilet või muud pehmendust. Kinnita mullikile tavalise kile või teibiga, et see lahti ei tuleks.

6. Riiete ja voodipesu kolimine õnnestub ka prügikottidega.

Kui rõivad ja muud esemed on kerged ning kortsumine neid ei riku, siis piisab nende pakkimiseks ka suurtest ja vastupidavatest kottidest. Kui rõivaid on vaja kolida aga kindlasti koos riidepuuga, siis sobivad suurepäraselt spetsiaalsed riidekastid.

7. Sildista või markeeri kolimiskastid.

Nii on uues kodus lihtsam kaste kohe õigetesse tubadesse paigutada ja hiljem lahti pakkida, samuti vajadusel kiirelt midagi üles leida.

8. Asjad, mida kasutad igapäevaselt, paki eraldi. Tõenäoliselt vajad pesemisvahendeid, voodipesu, sööginõusid ja muid esemeid juba samal või järgmisel päeval. Paki sellised olulised esemed eraldi, et pärast kastide uude kohta kolimist kohe kõike lahti pakkima ei peaks.

9. Mõõda mööbel ja suuremad esemed.

Et diivani, voodi või muude suuremate asjade kolimine ebameeldivaid üllatusi ei tooks – näiteks ei pruugi need ukseavast läbi mahtuda vm – mõõda ja arvuta. Nii tead vajadusel planeerida asjade lahti monteerimise.

10. Veendu kolimisauto ligipääsus.

Enne, kui lepid kolimise aja kokku, tee kindlaks, et kolimisauto saaks mõlemale kohale ligi. Mida lähemale saab parkida, seda kiiremini ja hõlpsamalt kolimine möödub.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles