Politsei tegi äärelinnas asuvas villas õõvastava avastuse

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanur.
Vanur. Foto: Peeter Kümmel

Saksamaal Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa Krakow am See väikelinnas selgus politsei- ja sotsiaalametnike reidi käigus, et ühes linnaäärses villas, kus varem olid olnud tavalised üürikorterid, pakuti vanuritele eluruume koos hoolduspersonaliga. Reidi käigus tuvastati ebainimlikes tingimustes elama sunnitud vanurid ning kaks inimest viis kiirabi vigastustega haiglasse, vahendas telekanal RTL.

Telekanalile intervjuu andnud naine oli šokeeritud tingimustest, mis vanakeste elupaigas valitsesid: tema ema viidi alatoidetuna ja vedelikupuudusega raskes seisundis haiglasse. Majas puudusid elementaarsed tingimused hooldust vajavatele vanuritele: lifti polnud, kolmandale korrusele viis üsna järsk keraamliliste plaatidega kaetud trepp, kus elanikud tihti vigastusi said. Katusekorrus meenutas pigem noortehostelit: mitu vanainimest magas ühes ruumis välivooditel, selgus RTL varjatud kaameraga filmitud videost.

Meediat teavitanud endised töötajad rääkisid teleintervjuus, et majas puudus igasugune vastava kvalifikatsiooniga abipersonal. Kogutud materjali tulemusena saatis telekanal järelpärimise ametvõimudele, mis viis politsei ja ametnike ühisreidini. Majutust pakkunud asutuse omanik teatas teleintervjuus, et ei näe endal mingit süüd, sest keegi polnud kunagi tingimuste üle kaevanud.

Tagasi üles