Rohkema sisustusega korter Toompargi sõnul otseselt üürihinda väga ei tõsta. «Küll aitab korralikult korterisisustus üürniku kiiremini leida ja seeläbi vakantsust vähendada. Kindlasti on kusagil üksikud üürnikud, kes soovivad tühja korterit, kuid neid leida on tõenäoliselt üsna keeruline, ehkki mitte võimatu,» arvab Toompark.
Üürnik ei eelda enamasti, et üürikorteri sisustus oleks uus, äsja mööblikauplusest toodud. «Kõlbab ka kasutatud mööbel, ent siiski peab üürileandja arvestama, et oma vana ja äraviskamiseni kulunud mööbli üürikorterisse kolimine ei ole päris see, mida üürnik ootab. Üürnik ootab, et sisustusena pakutav mööbel oleks korralik, ilma oluliste amortiseerumise märkideta. Sisustuse kõrval tasub märkida, et väljaüüritav korter peaks olema koristatud ja puhas,» märgib Toompark.
Sisustusega ei ole ka mõtet üle pingutada – nugade-kahvlite või voodipesu üürikorteri sisustuses pakkumine pikaajalise üüri puhul ei ole Toompargi hinnangul mõistlik. «Ülesisustatud korter ei pruugi hea olla, sest salamisi loodab üürileandja saada sisustuse eest ekstrahinda, kuid üürnik ei ole valmis seda maksma, kui sisustus tema vajaduste jaoks ei sobi. Kui üürnik soovib, et üürileandja viiks väljaüüritavast korterist minema voodi ja kapi, siis peab üürileandjal olemas olema koht nende turvaliseks ladustamiseks.»
Sõmeriku sõnul tähtsustavad üürnikud üha rohkem maja energiaklassi, sest see annab aimu eeldatavatest kuludest. «Lisaks on endiselt olulised hea parkimisvõimalus, panipaik ja arenenud infrastruktuur: ühistranspordipeatused, lasteaia-kooli lähedus, kauplus/kaubanduskeskus, sportimisvõimalused, rohealad ja laste mänguväljakud,» märgib ta. «Seega muutub üürisektor aina kliendikesksemaks, mille tõttu peavad omanikud enam pingutama. Üürnikud otsivad võimalusi oma elukeskkonna parandamiseks, olles järjest teadlikumad oma soovidest ning otsustega nad liigselt ei kiirusta.»