«Aedniku aabits»: kuidas kujundada ilusat ja harmoonilist püsilillepeenart?

Kristel Trell
, Kodu.postimees.ee vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aiandushuvilistele näpunäiteid ja soovitusi jagav «Aedniku aabits» õpetab sel nädalal, kuidas kujundada ilusat ja harmoonilist püsilillepeenart.

«Taimi valides järgi põhimõtet: erinevaid liike soeta pigem vähem, kuid osta ühest liigist vähemalt 3-5 taime. Nii moodustuvad ühtlased ja paraja suurusega värvilaigud. Igast meelepärasest taimeliigist vaid üht eksemplari ostes muudad peenra üldmulje liiga kirjuks ja närviliseks,» soovitatakse saates.

Hea on sobitada õitsevate taimede vahele ka kõrrelisi, mis istutusalale õhulisust lisavad. «Taimi valides mõtle ka oma aias valitsevatele kasvutingimustele ja vali taimi nende alusel. Niiskes mullas harjunud taim ei taha kasvada lauspäikeses ja kuiva kerget mulda eelistavad taimed lähevad raskel savimullal mädanema,» kõlab soovitus.

Lisaks veel püsiku-uudiseid ja nõuandeid ka viljapuude-marjapõõsaste istutamiseks jagab «Aedniku aabits» saatejuht Ingrid Sembach-Hõbemägi juhtimisel Kanal 11 ekraanil reedel kell 20 ja kordusena Kanal 2s laupäeviti kell 10.10.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles