«Coelogyned olen riputanud puuokste külge nii, et nad saavad ainult hajutatud valgust. Nemad paistavad õues olekut tõeliselt nautivat, eriti meeldib neile suvine vihm. Ka tugevamad vihmad pole neile midagi halba teinud, sest üleliigne vesi nõrgub ju kiiresti ära ja puuokste varjus olevaid taimi vihm ära peksnud ei ole,» vahendab Orro. «Jahedalembelised coelogyned olen jätnud õue veel septembris, julgemad soovitavad neid väljas hoida kuni esimeste külmadeni. Osa liike eelistavad siiski soojemat keskkonda ja nemad olen taas tuppa toonud kui ööd jälle väga jahedaks muutuvad.»
Jaheda- ja niiskuslembesed epidendrumid, näiteks väike Epidendrum centropetalum (alias Oerstedella centradenia) armastab meie suvel vägagi õue-elu. «Temale leian koha, kus ei oleks otsest päikest. Samas suvitavad masdevalliad ja draculad: valdavalt sootaimedena meeldib neile niiskus ja jahedus, kuid paljud liigid ei talu otsest päikest.»
Ontsiidiumid ja Cambria-sordirühma taimed armastavad õues suvitamist väga. Neile sobib niiskem õhk, vihmavesi ja temperatuuri kõikumine. Päris jahedad ööd ei ole ka neile head, aga kesksuvel võiksid nad küll ööpäevaringselt kusagil hajutatud valgusega kohas väljas olla.
Katleiad naudivad samuti õues suvitamist, kuid nende puhul peab arvestama, et aktiivsel kasvuperioodil ei tohiks temperatuurid väga madalale langeda. Kirjanduse andmetel suvel mitte alla +15oC.
«Olen oma katleiasid edukalt suvel väljas puuoksa külge riputatuna pidanud ja kindlasti on olnud öid, mil temperatuur on mõnevõrra madalam. Ma siiski ei julge viia oma katisid välja enne kui ööd juba endalegi meeldivalt soojad on. Katleiad tahaksid saada üsna valget kasvukohta, kuid otsene päike ei sobi neilegi. Seepärast olen kasutanud just hõredamat põõsast, mille okste külge saab katleiapotte rippuma panna, » vahendab ta.