L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viis nippi, kuidas kodu sissemaksuks raha koguda

Kodu.postimees.ee
Viis nippi, kuidas kodu sissemaksuks raha koguda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Raha kogumine sõltumata valuutast nõuab teadlikke valikuid ja sihipärast tegevust pika aja vältel.
Raha kogumine sõltumata valuutast nõuab teadlikke valikuid ja sihipärast tegevust pika aja vältel. Foto: SCANPIX

Tahaks oma kodu, aga sissemaksuks pole raha, ohkab kindlasti nii mõnigi inimene. Trulia jagab nippe, kuidas vajaliku raha koguda.

1. Vaata, kuidas kokku saad hoida

Näiteks jõusaali või aeroobikatrenni asemel mine parki jooksma või kõndima, paljudes neist on välijõusaal ja täiesti tasuta. Otsi soodsam elamisvõimalus - äkki lubavad vanemad sul sümboolse summa eest enda juures elada, nii saad üüriraha säästa. Samuti vaata üle oma nutipakett ja muud lepingud, äkki annab mõnd püsikulu veel vähendada. Kui saad auto asendada tasuta ühistranspordiga, võid igakuise bensiinikulu samuti korteriostuks kõrvale panna. Et aga lõbustustest üldse mitte kõrvale jääda, uuri, kuhu saab tasuta: palju korraldatakse Eestis ka selliseid üritusi, kus piletiraha ei küsitagi. Jälgi hoolsalt sooduspakkumisi: paljud inimesed hoiavad selle abil kuus kokku muljet avaldavaid summasid.

2. Tee hobid ja oskused rahaks

Äkki on sul mõni harrastus või hobi, millega annaks lisaraha teenida? Või oleks paar tundi päevas aega mõnd muud tööd teha? Pea meeles, et iga töö ja selle tegija on austust väärt, häbeneda pole midagi.

3. Korraldage omavahel säästuvõistlus

Kui su sõbrad tahavad samamoodi korteri jaoks raha kokku hoida, korraldage omavaheline võistlus - kes suudab rohkem säästa? Mõelge välja mõni vahva ja rahatu auhind, mille võitja (näiteks Kuu Säästunäpp) saab.

4. Poputa ennast, kui oled olnud tubli säästja

Sea endale rahakogumiseks eesmärke ja püüa need täita. Kui oled eesmärgile jõudnud, luba endale mingi pisike meelehea.

5. Pane säästud raha teenima

Võid panna oma hoiuse raha teenima, variante on mitmeid - ära vali kõige riskantsemat, aga otsi siiski piisavalt tulus moodus säästudelt lisaraha saada. Pea nõu mõne sõltumatu finatsspetsist sõbraga, ta seletab sulle, mida võid võita või kaotada.

Märksõnad
Tagasi üles