«Aedniku aabits»: kuidas valida roosisorti?

Kodu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Roosisortide valik Eesti aianduskauplustes on ääretult suur - «Aedniku aabits» aitab valida õige.

Mihkel Saar omanimelisest puukoolist soovitab saates oma kogemustele toetudes kasvatada Saksa, Prantsuse ja Taani roosisorte, mis sobivad Eesti kliimatingimusse paljudest Inglise sortidest paremini. Müügil on nii odavamaid, kui kallimaid roosisorte. Odavam ei tähenda reeglina halvemat, kuid uued sordid on reeglina tugevamad ja haiguskindlamad ning sageli kaasneb nendega ka aretaja kvaliteedigarantii,» vahendab saade.

Sordist olulisem on aga tugeva taime valik ja tema õige istutamine, et tagada roosi ellujäämine meie heitlikes talvetingimustes. «Hea roosiistik on tugevalt harunenud ja see tuleks istutada 7-10 cm sügavamale, kui ta on seni kasvanud. Kui hilissügisel sinna lisada veel talvekatteks minev mullakuhik, on roosi pungad kaitstud ja suure tõenäosusega võib loota tema õiteilu ka pärast karmimatki talve,» räägitakse saates.

«Aedniku aabits» on Kanal 11 ekraanil reedeti kell 20 ja kordusena Kanal 2s laupäeviti kell 10.10. Saatejuht on Ingrid Sembach-Hõbemägi.

Tagasi üles