Postimees Kodu ja Fiskarsi fotokonkurss «Meie kaunis koduõu» on lõppenud. Suurepäraseid väliruume näidati üksjagu, suurtest looduslikest aedadest pisikeste romantiliste suurlinnarõdudeni välja.
Võitjad teada: vaata, millised koduõued valiti Postimees Kodu konkursil kõige kaunimaks
Parimatele pani Fiskars välja aiapidajaile sobivad auhinnad, võitjad valis välja Postimehe koduportaali ja Fiskarsi ühine žürii, külalishindajatena ütlesid sõna sekka Kodu aiablogijad Talvi ja Mati ning maastikuarhitekt Karin Bachmann.
Enim võitis žüriiliikmete südameid Ene aed. «Lihtsalt üks kena ja hubane koduaed,» kõlas blogijate Talvi ja Mati kommentaar. Lugejate lemmikuks osutus Maariti aed.
Fiskarsi esindaja Virge Teets oli laekunud piltidelt paistnud tulemuse üle rõõmus. «Kõik koduõued, olgu nad linnakodu väikesed rõdud või maamaja suured hoovid, olid läbi mõeldud ja kaunid. Kohe näha, et kõik perenaised ja -mehed on selge nägemuse ja suurepäraste ideedega aiandushuvilised. Kolme võitjat oli keeruline valida, sest nagu öeldud, olid kõik saadetud koduõued koduselt armsad ja ilusad. Hindasime võitjate puhul nende fantaasiat ning huvitavaid ja terviklikke lahendusi aedades.»
Fiskarsilt saavad auhinnad Ene, Maarit, Vaike, Martin ning Kristi ja Arsi. Võitjatega võetakse ühendust.
Postimees Kodu annab välja kaks eriauhinda:
Anne kaunis romantiline linnarõdu saab parima linna-väliruumi preemia. «Anne linnarõdu – on lihtne puhata, kui astud uksest murule ja aia tagant algab mets. Seevastu tihedas linnakeskkonnas on miniatuurse rohepausi tekitamine teinekord vaat et ellujäämise küsimus. Pisikese, energilise tänava kohal asuva ruumi muutmine tillukeseks aiaks on hästi õnnestunud ja ilmselt areneb see väike kooslus veel edasi, omas tempos ja proportsioonis,» kommenteeris maastikuarhitekt Karin Bachmann.
Postimees Kodu teine eripreemia läheb loova lähenemise eest Villu Baumanni koduaeda Keedikale Läänemaal. «Miski ei tee aeda kodusemaks ja omamaks kui ise tehtud, sisemise soojusega asjad. See aed näitab, et igaüks saab tahtmise korral muuta väheste ja kättesaadavate vahenditega oma koduõue täiuslikuks just seal elava pere jaoks,» sõnas maastikuarhitekt.