Oma koduaiast räägib ka Maire. «Mäletan, et kui olin viie-kuueaastane, siis oli meie aias hästi palju tikripõõsaid, punased ja mustad sõstrad, õuna- ja ploomipuud,» jutustab naine. «Minu onu aed suvilas Meeril oli aga veelgi rikkalikum: valge, punane, ja must sõstar, tikreid oli oma neli-viis sorti, kasvuhoones olid tomatid, suvikõrvitsad, peenarde peal maasikad, sibul, till, petersell. Põllu peal kasvas kartul, porgand, kurk, peet, kaalikas, kapsas. Aias leidus palju õunapuid, kõik eri sordid, lisaks ploomid, pirnid, kirsid. Onunaine kasvatas ka lilli – aeda kaunistasid gladioolid, astrid, hästi palju erinevaid roosisorte, tulbid, nartsissid, hüatsindid, igasugu ronitaimi. Lisaks veel krüsanteemid, floksid, rukkililled, karikakrad ja võõrasemad.»
Väimelasse kolinud Ene meenutab oma värske töö- ja abielu algust 1960ndate hruštšovkas. «Kõik oli minu jaoks uus – koduta kasvanuna polnud mul majapidamise oskusi, aiast rääkimata. Aga trend oli, et igal perel peab olema aiamaa. Vanemad kolleegid rõhutasid seda,» meenutab naine.
«Jälgisin vaikselt, mida teised teevad, kartsin olla loll. Kasvatati kartulit, redist, kapsast, porgandit, peeti, kurki, sibulat, tilli, veel polnud au sees paprika ja küüslauk. Lilledest kressid, moonid, lõvilõuad, nelgid, gladioolid, jorjenid... Tulpe oli veel vähestel. Kui keegi midagi harvendas, siis pakkus oma taimi nendele, kes ehk soovinuks. Üksteist abistati kõiges, midagi väga kerge saada polnud,» räägib Ene. «Tollel ajal vekiti ja marineeriti ja hoidistati kõikvõimalikke asju. Kes ei hoidistanud, oli looder. Korilus metsades oli samuti omal kohal. Augusti lõpus veeti külarahvas bussidega pohlale ja septembris jõhvikale sel viisil, et suurtesse soodesse mindi kell 4 hommikul, et valge aja saabudes korjama asuda.»