Käes on aeg esitada kandidaate aasta puitehitise konkursile

Anna-Liisa Mets
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Suvila Lääne-Virumaal.
Suvila Lääne-Virumaal. Foto: Martin Pärn

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab juba 14. korda «Aasta Puitehitise” konkurssi eesmärgiga tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on puitu kasutatud konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuhi Henrik Välja sõnul on võistluse laiemaks eesmärgiks hoida ja edendada puidu väärtust ehituses, rõhutades puidu kui keskkonnasõbraliku ja kohaliku ehitusmaterjali eeliseid ning edendada puitarhitektuuri arengut. «Puit on võimalusterohke materjal, mis on ainus tõsiseltvõetav taastuv ehitusmaterjal. Arvestades puidu omadustega ja järgides õigeid ehitusvõtteid, võib puitu kasutades rajada ajakohase, stiilse ja tervisliku ehitise, mille kasutusiga ulatub mitmetesse põlvkondadesse,» lisas Välja.

Puidu kasutamise populaarsust ehituses tõestab ka möödunud aasta «Aasta Puitehitise» konkurss, kuhu esitati rekordilised 55 võistlustööd. «See peegeldab veenvalt võistluse olulisust uute, innovaatiliste ja erinäoliste ehitiste edendamisel ning puidu kasvavat osakaalu meie ehituse üldpildis,» lausus võistlust läbi viiva Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. Kui varasemate aastatel on puitehitise konkursil domineerinud elamuehitusega seotud ehitised ja väikevormid, siis viimastel aastatel on üle poole esitatud objektidest olnud installatsioonid, väikeobjektid, põllumajandus- ja tootmishooned või sadamaehitised.

«Aasta Puitehitis 2016» võistlusele saab võistlustöid esitada 29. augustist 30. septembrini 2016. Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet www.puuinfo.ee leheküljel.

Võistluse tulemused kuulutatakse välja novembris toimuval arhitektuurikonverentsil «Puit – homse elukeskkonna võti».

Lisaks peaauhinnale «Aasta Puitehitis 2016» antakse välja «Raitwood’i aasta fassaadiauhindv, «Arcwood’i aasta liimpuiduauhind» ja «UPM-Kymmene Otepää aasta vineeriauhind».

Võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, ehitusettevõtja, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad ning eelmise aasta võistluse peaauhinna võitja.

Võistluse juhend ja ankeet on leitavad veebilehelt: www.puuinfo.ee .

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles