E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Kodutunne» aitab rinnavähi ja raske keemiaraviga võidelnud üksikema

Kodu.postimees.ee
«Kodutunne» aitab rinnavähi ja raske keemiaraviga võidelnud üksikema
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: «Kodutunne»

Üksikema Age on seljatanud pika ja ränga ravi tulemusena rinnavähi, kuid naise tervisemured pole kaugeltki kadunud. «Kodutunne» otsustas vaprale naisele tuge pakkuda kinkides perele veevärgi, et Age ei peaks enam raskeid veeämbreid kaevult tuppa vedama

Kui alati optimistlik ja naerusuine Age tundis 2010. aastal rinnas tükki tundis, ei julgenud ta arstile minna. Ühelt poolt pidurdas teda kartus hirmsa uudise ees, kuid takistuseks osutus ka haigekassa kindlustuse puudumine. Nii jõudiski ta arsti juurde alles aasta hiljem, kus Agel avastati kolmandas staadiumis rinnavähk.

Kiiresti selgus, et enam pole teha muud, kui Age parem rind tuleb täielikult eemaldada. Järgnes ränk keemiaravi, mille tagajärjel tuli voodis taastuda.  Kõige hullema hetkena meenutab Age siiani seda, kui laps teda pisarsilmi palus: «Emme, ära sure ära!» Ta lubas siis, et ei sure ja võttis oma lubadust väga tõsiselt.

Tänaseks näitavad analüüsid, et Age on vähist võitu saanud ja tervenemise üheks saladuseks peab naine just positiivset mõtlemist. Kuid oma loo näitel on Agel sõnum kõikidele naistele - ärge jääge hiljaks! Naine on rõõmus, et jäi oma kahele lapsele alles ja tänulik iga päeva eest, kuid karmi keemiaravi tagajärjel on tema töövõime piiratud, sh ei tohi ta raskusi tõsta. Kuna senimaani pidi pere kaevul vee järgi käima, otsustas «Kodutunne» kinkida Agele ja tema kahele lapsele uue veevärgi ning ehitada välja pesuruum ja tualett. 

«Kodutunne» on Kanal 2 ekraanil täna kell 20:30.

Märksõnad
Tagasi üles