Maailma maitseid leiab nüüd ka Tallinnast

Dagmar Lamp
, Postimehe naisteportaali juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Umami pood Tallinnas
Umami pood Tallinnas Foto: Umami

Novembris viieaastaseks saanud Umami.ee, mis pakub põnevaid maitseid kogu maailmast nii veebis kui ka poekeses Tartus, avas poe ka Tallinnas. Lisaks maailma eri köökidest pärit roogade valmistamiseks vajaminevale leiab uuest poest gurmee- ja tervisetooteid, looduskosmeetikat, lauanõusid ja kingitusi. Umami püüab pakkuda just neid tooteid, mida mujalt ei leia.

Klientide soovidele vastu tulles otsustati ka Tallinnas Baltika Kvartalis pood avada, et kõik huvilised saaksid oma käega kaupa katsuda ja silmaga näha. Umami perenaine Juta Raudnask loodab, et uus pood saab klientide seas populaarseks ja lubab, et uusi põnevaid tooteid lisandub pidevalt: «Valime kõik tooted tuhandete seast, testime neid ise ja pakume retsepti-ideid välja. Tootevalikus lähtume ka klientide sooviavaldustest ja soovitustest. Kui juba mitmes klient ikka gochugarut küsib, siis anname endast kõik, et see peagi meie riiulitelt kättesaadav oleks. Peagi on meil erinevaid tooteid müügis juba üle tuhande. Lisaks teeme koostööd paljude Eesti parimate restoranidega, meie maitseid võite otsida näiteks Noast, Art Priorist, Fabrikust, Moonist ja paljudest teistest restoranidest.»

Tallinna poega seoses ideid jagub. «Umamisse tulles saab alati proovida erinevaid põnevaid snäkke. Peagi hakkame pakkuma kuumi jooke ja tervislikke smuutisid, näiteks nagu kookose-matcha latte, chia fresca, mango lassi või kurkumi limonaad. Tulevikuplaanides miks mitte ka kergeid autentseid eineid, Tai kuulsat suppi tom yumi, ramenit, sushi bowl’e, tikka masalat, kung pao kana ja muud,» räägib Raudnask.

Uus pood asub Veerenni tänaval. Umami näol on tegemist pereettevõttega, mis sai alguse kirest toidu ja reisimise vastu. Et paljusid vajalikke koostisosasid polnud võimalik Eestis hankida, siis otsustati see igale eestlasele Umami poe kaudu võimalikuks teha. Umamiks nimetatakse ühte viiest põhimaitsest, teised neli on kõigile ammu tuttavad magus, hapu, mõru ning soolane.

Tagasi üles