Samasse klassi võib arvata Nami-Nami juhi näite tootmisjääkide kasutamisest toiduvalmistamisel. Ameerika toiduanalüütikud pidasid tema sõnul silmas näiteks kikerhernekonservi vedeliku kasutamist majoneeside või beseeküpsiste valmistamisel või oliiviõli tootmisel kasutatava vee lisamist puhastusvahenditesse. Eestis võiks see muu hulgas tähendada sõira tegemisel eralduva vadaku kasutamist saiaküpsetamisel või toormahlade pressimisest üle jääva kuiva massi segamist vormiroogadesse ja küpsetistesse. «Ära raiska toitu!» kõlab üleüldine deviis.
Kuigi mitte uus, on Eesti toit järjest suurem teema. Äsja ilmus imetore raamat «101 Eesti toitu ja toiduainet», maaeluministeerium pani käima Eesti toidu tutvustamise kava, kevadel tuleb Tallinnas «Eesti toidu mess – sööma!», suvel noorte laulu- ja tantsupidu. «Usun, et see kõik tõstab Eesti toidu uuesti fookusesse. Meil on, mille üle uhke olla,» ütleb Pille Petersoo.
Veel toidutrendikaid vihjeid
* Kõik, mis on hapendatud. Mitte ainult hapukapsas, hapukurk või korealaste kimchi, vaid hapendamiseks läheb ka kõik muu, sest see on tervislik ja maitsev.
* Lõuna- ja Kesk-Ameerika köögist tõotab tulla tõusev trend.
* Tervislikud joogid jaapanlaste kombucha teejoogist eksootilise kookosevee ja -keefirini, samuti on popid toniseerivad naturaalsed maitseveed, mida saab valida vastavalt tujule või sellele, mida keha rohkem vajab, olgu see energia või keskendumisvõime.
* Aromaatsed tsitruselised, nagu välimuselt väikest greipi meenutav Jaapani yuzu või Kagu-Aasia kalamansi sidrun jookides, dessertides, kastmetes, marinaadides.
* Kurkum, mis terviseteadlike seas on ammu hinnas, liigub massidesse. Seda lisatakse nii jookidesse kui ka küpsetistesse.
* Kausitoidud – kõik, mida saab pakkuda kausist, on tegija. Olgu see siis aasiapärane köök, puder või smuuti. Osalt tuleb menu põhjust otsida sellest, et kausitoitu on mugav tervislikuma kiirtoiduna koju kaasa osta.