Lugeja küsib: kas ja kui palju tuleb talvel toataimi kasta?

Eva-Lotta Kivi
, kodu.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sügisel ja talvel ei tohi toataimi üle kasta.
Sügisel ja talvel ei tohi toataimi üle kasta. Foto: www.flickr.com

Talvekuud on toataimedele paras katsumus – vähe valgust, kütmisest tingitud liiga soe temperatuur jne. Lisaks sellele on väga paljud kimbatuses, kas ja kui palju peaks toataimi talvel kastma. 

Hansaplanti aedniku Marika Stokkeby sõnul ei tohi talvel toataimi kindlasti üle kasta. «Taimedel ei tohi lasta läbikuivada, kuid väga palju vett taimed puhkeperioodil ei nõua,» selgitab aednik. Kui toataimed on radiaatori lähedal, siis tuleks neid Stokkeby sõnul kasta korra nädalas. Kui temperatuur on madalam, näiteks 15 kraadi, siis piisab sellest, kui kasta taimi korra kuus. Taimi, mis talvel õitsevad, tuleks kasta aga vähemalt iga kahe nädala tagant.

Niiskuslembelisi toataimi (laiade pehmete lehtedega) tuleks aedniku sõnul aeg-ajalt veega piserdada. Paksude nahkjate lehtedega toataimed lisaniisutust aga ei vaja.

Loe toataimede talvisest hooldamisest pikemalt meie novembris ilmunud artiklist. 

Tagasi üles