K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viimsi kinnisvaraturul on tekkimas ülepakkumise oht

Anna-Liisa Mets
, Kodu.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Foto: KV.EE

Viimsi eluasemeturul on viimastel aastatel väga vilgas tegevus käima läinud: müüki on tulnud palju uusarendusi ning hinnad tõusevad ning varitseb ülepakkumise oht.

2016. aasta teises poolest on Viimsi uusarenduste puhul kerget ülepakkumist tunda ning ka müügiajad on hakanud pikenema. Seda eelkõige just kruntide osas, mille hindades võib oodata lähiajal korrektsiooni. Nii ongi, et mitmed ostuhuvilised pigem ootavad krundi ostuks veidi soodsamaid võimalusi, kirjutab Jaanus Laugus Uus Maa Kinnisvarabüroost kinnisvaraportaalis KV.EE. 

Hetkel on pakkumises krundid hinnavahemikus 60 000-130 000 eurot. Seega odavaima (need on reeglina suvilakrundid) ja värskelt väljaarendatud hoonestamata kinnistute hinnavahe võib olla suisa kahekordne.

Eraldi kategooriasse kuuluvad merepiiriga kinnistud, mille hinnad on rohkem emotsionaalset laadi ning olenevad paljuski vaadetest ja rannavõimalustest.

"Võib eeldada, et hinnaskaala alumise otsa kinnistud säilitavad hinna samas kui ülemise otsa kruntide hind on pigem langev. Kui tuua siia paralleel, siis korterite puhul oleme pidanud normaalseks vanema ja uusarenduse hinnavahet 30-40 protsenti," ütleb Laugus.

Tõsi, uusarenduse krundid on suuremad kui vanemad suvilakinnistud. Siiski, ostja jaoks mängib kinnistu suurusest tähtsamat rolli selle lõpphind, näiteks eeldusel, et krundile saab ehitada kuni 250- 300 ruutmeetrise üldpinnaga maja.

Samas on Viimsi sellest hoolimata väga atraktiivne  elukeskkond, mida võib investeeringuna soovitada. "See on ainuke Tallinna satelliitasum, mis on võtmas tõelist kaasaegse linna kuju, kus on oma keskus kogu vajaliku infrastruktuuriga. Rääkimata idüllilisetest ranna-aladest ja päikeselisest kilukarbivaadetest, mida Viimsi pakub. Viimsi poolsaare Tallinnapoolne külg on üks väheseid asukohti kogu Põhjarannikul, mis võimaldab eramud ehitada nii, et vaade nii merele kui päevapäikese suunas," ütleb Laugus.

Puudust võib tunda vaid kvaliteetsest erakoolist ning rohkematest lasteaiakohtadest, mille tekkimisel võiks vallale veelgi kuulsusrikkamat tulevikku lubada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles