Kui vana kasvuhoone enam kriitikat ei kannata, aga eelarve ei luba tuhandeid eurosid maksvat uut eksemplari osta, tuleb pea ja käed tööle panna. Nii nagu tegi üks meie lugeja.
Enne ja pärast: väsinud kasvuhoone muutub vähese vaevaga tundmatuseni
Vana kasvuhoone alumiiniumist karkass oli oma aja lootusetult ära elanud ja lume raskuse all kõveraks vajunud, katteks pandud klaasid osaliselt purunenud. Taastada eriti midagi polnud, nii et esialgsest kasvuhoonest läks käiku vaid vundament.
Kuna pererahvas ei soovinud purunemisohtlike klaasidega mässata ja pealegi oli nendeni jõudnud kuuldus, et polükarbonaat on klaasist parem, sest ei kõrveta taimi nii väga, otsustatigi klaaside asemel just seda kasutada. Kasvuhoone karkassiks sai tõrvaõliga immutatud puit – see peaks ajale üsna vastupidav olema.
Et lumi katuseplaate katki ei murraks, pandi katusekonstruktsioonile toestuseks veel üks lisalaud. Korraliku õhuliikumise tagamiseks sai hoone mõlemasse otsa tuulutusluugid. Sisse meisterdati lisaks peenrakastidele ka riiul taimede ettekasvatamiseks ja asjade hoidmiseks.
Maksma läks sellise kasvuhoone ehitamine 2015. aastal 420 eurot ja 20 senti:
- puidumaterjal 132,41 eurot
- puidukaitsevahend 27,19
- puidukruvid 10,72
- pintslid 2,03
- vundamendilint 13,60
- polükarbonaat katusele 142,94
- polükarbonaat seintele 90,32
«Kokkuvõttes ei tulnud väga odav, aga isetegemine ei tulegi alati odavam kui kõik valmistooted. Mõne metallraamil õhema polükarbonaadiga valmiskasvuhoone saab umbes sama raha eest,» ütleb tegija ise.
Kasvuhoone ehitamisest on tal ka pikem teema Postimehe Kodukauniks foorumis.