Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fotod: Kalamajja kerkivad taas uued kortermajad

FOTO: YIT Ehitus

Vibu tänavale Kalamajja kerkib veel kaks uut neljakorruselist korterelamut. Hooned saavad esialgse prognoosi järgi valmis järgmise aasta jaanuaris. 

Vibu 2 ja 4 kortermajad asuvad Lennusadama vahetus läheduses Kalamaja pargi kõrval ja on YIT Ehituse Merevärava arenduse viimased majad.

FOTO: YIT Ehitus

„Alustasime Uus-Kalamaja, Noole tänava ja Kalamaja pargiga piirneval maa-alal tänapäevase elukeskkonna loomist juba 2006. aastal ning praeguseks on Lennusadama külje all valminud uus ja kompaktne elurajoon kaasaegsete majade ning täiesti uue Vibu tänavaga,” rääkis YIT Ehituse müügi- ja turundusdirektor Ingrit Asavi. Asavi sõnul areneb Kalamaja endiselt hoogsalt ja hea asukohaga korterid müüakse kiiresti.

Arhitekt Toivo Tammiku projekteeritud neljakorruselised majad on modernse arhitektuuri ja läbimõeldud ruumilahendusega. Kvartali hoonestus on piirkonnale omaselt madal ning majade välisviimistluses kasutatakse naturaalseid materjale. Ehitatavad hooned on moodsad, funktsionaalsed ja energiatõhusad. Kokku on valikus 53 ühe- kuni neljatoalist korterit pindalaga 26,8–123,4 ruutmeetrit. Kõigil korteritel on avar päikeseterrass või rõdu.

FOTO: YIT Ehitus

Hoonete vahel paiknevad haljastatud puhkealad, laste mänguväljak ning privaatsed sisehoovid. Uue kodu ostja saab valida kolme siseviimistluslahenduse vahel, mille on välja töötanud YIT Ehituse sisekujundaja Greete Mätas. Uued kodud on valmis 2018. aasta jaanuaris.

FOTO: YIT Ehitus
Tagasi üles
Back