Selleks, et ahi tuleks pealt kuplikujuline, saab appi võtta tavalise võimlemispalli. Sellele tuleks ajutiselt ümber ehitada lihtne puidust raam, mis palli kinni hoiaks. Papi ja mõne toikaga tuleks vormida ahjule ka ava, kust pärast pitsasid sisse ja välja võtta.
Seejärel tuleb pall katta ajalehtedega, mis saab omavahel kinnitada tsemendiga. Kuna tsement imendub läbi ajalehe, tekib väga tugev pinnas, mida saab hiljem ka üles tõsta ja mujale liigutada.
Kui esimene kiht on tahenenud, tuleks katta vorm vermikuliidiga. Kuna see mineraal tekitab pinnasesse palju õhutaskuid, aitab see hoida pitsaahju hiljem kauem soojana.
Pärast seda kihti, tuleks vermikuliit katta uuesti tsemendiga üle ning seejärel lasta kogu kupatusel taheneda. Siis saab kupli palli küljest lahti eemaldada ning selle asetada telliskividega kaetud pinnale.
Kui kuppel on pinnale asetatud, saab seda veel seguga soovi järgi vormida. Segu jaoks saab kasutada näiteks 10 osa vermikuliiti ja ühte osa tsementi.
Vanast metalltorust saab ahjule ehitada korstna ning telliskivide ja segu abil korraliku ahjusuu.
Selleks, et tulemus jääks ilusam, saab kõige viimaseks kihiks jätta tumedama tsemendi. Seda labidaga siludes, jääb kogu ahi pealt poolt tunduvalt ühtlasem.
Vaata videost, kuidas protsess täpsemalt välja näeb: