Kortsleht on laialt levinud taim, Eestis ja Soomes kasvab teda vähemalt paarkümmend liiki, kasvualad on ka mujal Euroopas, Põhja-Ameerikas ja kohati ka põhjapoolses Aasias. Dekoratiivsed, justkui krousitud või volditud lehed, milles ikka sädeleb piisake, on väga pilkupüüdvad ja kaunid.
Lisaks ilusale välimusele ja maagilistele omadustele on ta ka tunnustatud ravimtaim. Hästi noored taimelehed sobivad salatisse, nendes on rohkesti C-vitamiini. Ta sobib hästi teetaimeks, korjata tasub teda igal juhul, aga siis puhtast loodusest ja päikesepaistelisel päeval, eelistada tuleks noori taimi. Kuivatada tuleb õhukese kihina varjulises kohas. Teed saab ka värskest taimelehest, siis tuleks peenestatud taime paar minutit umbes klaasitäies vees kuumutada.
Eesti rahvameditsiinis on kortslehele (ka kurruleht e. pisaratelill, kasteleht, krookleht, kurduskuub käekapsad, käotus, keisrimärgid, kortshein, kollatõberohi) omistatud mitukümmend tervistavat omadust, märksõnadena on rahvasuust üles kirjutatud haiguste nimed nagu: venitus, naistehaigused, kärnad, sammaspoolik, palavik, tiisikus, kopsuhaigused, vere puhastamine, vistrikud, hingamisteede haigused, menstruatsioonihäired, neeru- ja põiehaigused, närvihaigus, külmetushaigused, vistrikud, köha, kopsuhaigused.
Keegi härra väitis, et kortslehel (Alchemilla vulgaris L.) olevat imettegev mõju veremürgistuse korral, eriti aga lapsevoodipalaviku puhul. Saksa kirjanduses olevat sellest taimest üksinda umbes 200-leheküljeline raamat ilmunud. Kortslehe teed tulevat juua 2-3 klaasi päevas 5-10 päeva.
Ravivaks peetakse kogu taime: lehti, õisi ja juuri, millest valmistatakse mitmesuguseid tõmmiseid ja leotisi, lehti kasutatakse ka teesegudes koos teiste taimedega nagu näiteks naistepuna, raudrohi ja kummel.