Kas sul on mõni oskustega sõber?
Kui oled ehituskogemustega ja oskad remonti teha, on see vaid boonuseks. Samas ei tasu hirmu tunda ka neil, kes varem taoliste projektiga kokku pole puutunud. «Lihtsalt hakka pihta! Kui sa ise ei oska midagi teha, otsi inimene, kes oskaks,» arvas Meredith. «Uute oskuste saamine on suur osa projektist!»
Spetsialist soovitas projekti käiguks otsida välja mõni sõber või tuttav, kellelt rasketel hetkedel abi küsida. «Kui jääd millegagi ummikusse, siis aitab alati kogemustega inimestelt nõu küsimine. Vahet pole, kas tegemist on vanaisaga või poemüüjaga ehituspoes,» arvas ta. «Samuti ei tasu kunagi alahinnata õpetlikke Youtube videoid.»
Kas sul on piisavalt aega?
Renoveerimine ei toimu üleöö. «Kui oled realistlik ja teed remonti ise, planeeri selleks vähemalt kuus kuud,» andis Meredith nõu.
Kas oled valmis vähem magama?
«Sa pead olema valmis selleks, et saad vähem magada,» hoiatas mees. «Et projekt natukenegi kiiremini edasi liiguks, tuleb tihti teha tööd hiliste õhtutundideni. Remonti vajav kodu on nagu su uus laps, kes hoolitsust vajab.»
Kas sul on positiivne suhtumine?
«See on kõige tähtsam asi, mida vajad,» rääkis Meredith. «Kui lähened realistliku ja sellise suhtumisega, et saad projektiga hakkama, siis suure tõenäosusega saadki!»
«Võid kindel olla, et renoveerimise käigus tuleb rohkelt probleeme ja madalhetki. Seetõttu tasub pärast iga väiksema projekti valmides võtta endale väike puhkus, et järgmine kord taas entusiastlikult pihta hakata,» soovitas spetsialist.