Selle asemel, et kõiki oma riideid ühtemoodi triikida, tasub parima tulemuse saamiseks järgida hoopis seda juhendit:
Kasulik juhis: kuidas tuleb erinevaid kangaid tegelikult triikida
Puuvill: triigi tugeva kuumusega, kui kangas on veel veidi niiske. Vajadusel kasuta auru ja veepritsi.
Linane riie: linasest riideid triigi pahupidi keeratuna. Linase riide puhul tasub kindlasti kasutada veeauru ja pritsi, et kangas niiskena püsiks.
Vill: Villased riided peaks triikides olema pahupidi. Triikraud sätestatud aga keskmisele kuumusele. Kui tahad eriti hoolikas olla, kasuta raua ja riide vahel veel eraldi õhukest kangast.
Siid: Siidi tuleb triikida vaid pahupidi ja madalal kuumusel. Samuti tasuks seda teha kohe pärast pesemist, kui riie veel märg on. Auru või veepritsi kasutamine pole aga soovitatav.
Polüester: Triigi riideid kui need on veel niisked. Triikraud peaks olema keskmisel kuumusel. Vajadusel võib kangast veega pritsida, kuid vältida tasub aurutamist (see võib jätta kangale plastmassiliku läike)
Nailon: Nailon peaks olema triikides kuiv. Soovituslik on kasutada vaid madalat kuumust. Triikimisel võib küll vett kangale pritsida, kuid vältida tasub aurutamist.
Akrüül: Akrüüli tasub triikida vaid siis, kui kangas on kuiv. Samuti ei tohi seda aurutada, kuid vajadusel võib veega pritsida.
Pits: Pitsist kangaid tuleb triikida vaid kuivalt ja neile ei tohiks ei vett ega auru peale lasta. Samuti tuleks triikraua ja pitsi vahele asetada õhuke ja kaitsev riie.
Samet: sametit ei tohiks kunagi triikida – see nõuab vaid aurutamist.
Kašmiir: Samad sõnad kašmiirile – väldi selle triikimist.