Liiv, teravad kontsad, liikuv mööbel ja sajad usinad jalapaarid on väljakutse igale põrandakattele. Suur oht mehaanilistele vigastustele ning tundlikkus õhuniiskuse kõikumisele teevad sellistes tingimustes sobimatuks paljud parkettpõrandad, laminaadid ning vaipkatted, mis kodustes tingimustes on laialt levinud ning igati mõstlik valik.
PVC, linoleum ja LVT ehk imitatsioonkatted on siinkohal enim hinnatud lahendusteks, sest kannatavad korrektselt paigaldatuna kestvat niiskust, võrdlemisi suurt kasutuskoormust ning võimaldavad laia disainivalikut. Miinuseks on aga kallis paigaldus, sest põrandakate vajab perfektset aluspinda ning korralikku tihendamist (vuukide keevitus). Sageli vajavad sellised põrandakatted ka regulaarset hooldust vahatamise näol, sest nende puhastamine poorse pinna tõttu on tihti väga raske.
Kestvad lahendused eelnimetatud probleemidele on siiski paljudele teadmata olemas üha suuremat populaarsust koguva PU tehnoloogia näol! Tegemist on ülimalt vastupidava töötlusega, mille abil on tänaseks kaitstud ja taastatud juba rohkem 45 miljonit ruutmeetrit põrandakatet üle maailma. Loe, millised on PU tehnoloogia 5 konkurentsitut tugevust:
1. Kiirus: Kui kulunud põrandakatte väljavahetamine nõuab sageli päevi või isegi nädalaid, siis põrandate taastamine või kaitsetöötlus PU-ga on vaid tundide küsimus ning sageli ei teki vajadust töid õigesti planeerides ruumide kasutamist pikemalt piiratagi.
2. Reaalne kaitse: Kui kõrvutada tavapärast põrandate vahatamist PU tehnoloogiaga, siis piltlikult võiks seda võrrelda näiteks auto vahatamise või lakkimisega. Kui lakk toimib reaalse ohverkihina ning kriimu tekkimisel saab selle värvi kahjustamata välja poleerida, siis vaha on pelgalt ajutine polümeer läike andmiseks ja pesemise hõlbustamiseks. PU on ka UV kindel!