Ajad muutuvad ning samamoodi muutuvad ka inimesed ja nende arusaamad kombelisusest ja etiketist, vahendab oversixty.com. Alljärgnevalt kirjeldame kaheksat põhimõtet, mis on hiljaaegu inimestesse juurdunud.
Modernsed etiketireeglid, millest sul veel aimugi polnud
1. Hilinemine on uus punktuaalsus
Tänapäeval ei peeta enam viisakaks, kui külalised saabuvad täpselt kutsutud ajaks või lausa kümme minutit varem. Mõtle võõrustajaile – ilmselt on neil käed-jalad niikuinii tööd täis ning varajased külalised muudavad selle olukorra veelgi ärevamaks.
2. Ära kunagi tule tühjade kätega
Isegi kui võõrustajad keelitavad sind midagi toomast, on pisike sümboolne meene siiski asjakohane. Peaasi, et see oleks läbimõeldud ja praktiline.
3. Kaasatoodud veinipudel on kingitus võõrustajaile
Seega ära imesta, kui su pudelit tingimata tol õhtul ei avata. Ilmselt on võõrustajad täpselt läbimõelnud söögi ja joogi vahekorrad ning meeneks toodud vein jääb lihtsalt ootama järgmist õhtusööki.
4. Nõudepesu on samuti võõrustajate pärusmaa
Me kõik tahame head ning võimaluse korral ka ise käed külge lüüa. Liiga palju inimesi ühes köögis võib lihtsalt segavaks faktoriks muutuda. Ära jää inimestele jalgu ning naudi seltskonda, mille pärast sa kohale tulid.
5. Isetegevus jäägu perekonnaliikmetele
Isetegevus võõras majapidamises on pigem taunitav. Kujutad ette, kuidas keegi sinu kodus omavoliliselt endale võileiba ja tassikest teed tegema läheb? Järgmine kord, kui sa midagi soovid, kõneta lihtsalt oma võõrustajaid.
6. Ei ole olemas sellist asja nagu rumalad küsimused
Kui ühel hetkel märkad, et võõrustajad on ajaplaneerimise või millegi muuga hätta jäänud, on loomulikult asjakohane abikätt pakkuda. Esmalt aga veendu, kas abikäte järele üldse vajadust on.
7. Konsensus jalanõude ja vahetusjalanõude osas
Välisjalanõudes võõrasse majapidamisse sisenemine ei ole aktsepteeritav. Kui aga häbened jalga pandud sokke või on sul mõni muu mure seoses jalanõudega, võta igaks juhuks kaasa vahetusjalanõud.