«Pelmeenide põhipoputajad olemegi ainult meie kaks,» naeravad naised. Kui meestel aega on, tulevad nemad samuti appi. Rullivad tainast ja lõikavad sellest pelmeenirattaid või löövad kaasa laatadel ja muudel üritustel, kus firma pelmeenilett üles pannakse.
«Suurema pelmeenikoguse korral on taina rullimine füüsiliselt päris kurnav töö,» ütleb Olga ja meenutab üht äärmuslikumat korda, kui tal tuli üksinda teha 50 kilo pelmeene. See tähendas, et aega tuli näpistada öötundidest, ning naine voolis, täitis ja sõrmitses pelmeene kinni kella neljani hommikul kolm ööd järjest. Jelena jällegi mäletab, kuidas tema harjutas pelmeenide kinnitusserva ilusaks patsimustriliseks kruttimist varahommikuni.
Lastelt aga tuli pelmeenidele nimi – kui üle aasta tagasi alustati, oli see veel «Emme pelmeenid». «Emme köögiks» muutus nimi siis, kui valik läks vareenikute, tšeburekkide ja pannkookide võrra kirjumaks.
Pelmeenide loetelu ise on juba muljet avaldav: sea-, veise- või tallehakklihaga, samuti hakklihasegudega. Leidub ka kana ja kalaga variante. Vareenikuid on nimistus magusaid ja soolaseid, kirsside või kohupiimaga, kartuli-sibula- või kartuli-seenetäidisega. Isegi vahemerelikumat vareenikuvarianti spinati, feta ja kohupiimaga pakutakse. Seenepelmeene saab ka, eriti kuum kaup on see praegu, seente kõrgajal, kui Jelena neid korvitäite kaupa Läänemaa metsadest koju toob.
«Oleme katsetanud kõige erinevamaid kooslusi ja eri jahvatusastmega jahusid, samuti mõõtnud maitse just selliseks, mis meile meeldib,» räägib Jelena. Muidugi, otsingud ja maitsete proovimised käivad sissetöötatud variantide kõrval edasi. Näiteks hiljuti maitstud kana ja seente kooslus eriti ei klappinud.