5 asjaolu, mida sisedisainerid su koju astudes kohe tähele panevad (1)

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põrand.
Põrand. Foto: Pexels / CC0 Licence

Kas poleks mitte tore, kui mõni sisedisaner tunnustaks su kodu? Veebilehe popsugar.com vahendusel anname ülevaate asjaoludest, mida sisedisanerid su uksest sisse astudes esimese asjana kohe tähele panevad. 

1. Põrandad

Sisedisainerite pilk pöördub esiuksest sisse astudes esmajärjekorras kohe põrandatele. Professionaali pilk ütleb kohe ära, kas põrandatel olevad vaipkatted on aegunud, määrdunud või peidavad endas hoopistükkis mõnda muud saladust. 

2. Seinavärv ja kõikvõimalikud viimistlused

Põrandatelt liigub disaineri pilk edasi seintele, seintel rakendatud värvimistehnikatele ning kõikvõimalikele viimistlusalastele nüanssidele. Sisedisainerite sõnul ei ole midagi ebameeldivamat kui lohakas värvimistehnika ning hooletult tõmmatud pintslijooned.

3. Laed

Disainerite tähelepanu koondub tihtipeale ka lagede ning nende lõppviimistluse ümber.  Lagede täiuslik geomeetria ja laitmatu värvimistehnika garanteerivad, et jääd sisedisaineri silmis positiivsesse valgusesse.

4. Mööbli mõõtkava

Jälgi, et valitud mööblitükid ei saaks liiga suured ning, et need oleks tasakaalus ülejäänud sisustuselementidega toas. Väikesesse toanurka paigutatud sektsioonikapp mõjub kolossaalselt üleliigsena. 

5. Mustus ja korralagedus

Kuigi sisedisainerid pole paberitega puhastustöötajad, jagavad ka nemad üht-teist hoolitsetud majapidamistest. Eluruumid, kus valitseb mustus ja korralagedus mõjuvad nii psühholoogiliselt kui füüsiliselt kehvasti.

Tagasi üles