Killud toovad küll õnne, ent ei ole midagi kurvemat kui üks katkiläinud veinipokaal. Esiteks pead tegelema nende miljonite «õnnetoovate» klaasikildude koristamisega ning teiseks - su veinipokaalide komplektis on üks eksemplar jälle vähem. Veebilehe purewow.com eeskujul võtame luubi alla suurimad vead, mida veinipokaali pestes teha saad.
Kas sa ikka tead, kuidas veinipokaale tegelikult pesta tuleks?
1. Sa hoiad veinipokaali selle varrest
Jah, veini juues tuleb etiketireeglite kohaselt pokaali hoida selle varrest ehk jalast. Veinipokaali pestes on kõige mõistlikum ning ühtlasi ka turvalisem hoida seda anumast. Et see aga voolava vee all käest ei libiseks, hoia seda kindlalt peopesa vahel.
2. Sa kasutad liiga kuuma vett pesemiseks
Kuuma veega on tõepoolest lihtsam erinevatest bakteritest ja haigustekitajatest vabaneda. Samas võid liialt kuuma veega pestes soodustada omakorda mikroskoopiliste pragude tekkimist, mis hiljem niikuinii kulmineeruvad veinipokaali purunemisega.
3. Sa kasutad lõhnastatud nõudepesuvahendit
Mõnikord ei piisa ka mitmekordsest loputusest, et saada veinipokaal sajaprotsendiliselt puhtaks. Teatud aroomid ja lõhnaessentsid võivad veel pikaks ajaks pokaali seintele jääda. Seetõttu ongi mõttekas eelistada lõhnastamata nõudepesuvahendit lõhnastatud pesuvahendile. Sa ei soovi ju oma punase veini kõrval teatud sidrunimaitselist kõrvalmaitset tunda?
4. Sa jätad oma veinipokaalid loomulikul teel kuivama
Ära tee järelandmisi veinipokaalide kuivatamise osas. Kuivata neid alati mõne puhta köögirätiku või mikrokiust lapiga. Loomulikul teel kuivanud veinipokaalidesse jäävad inetud veeplekid, mille pead enne järgmist koosistumist ju niikuinii puhtaks tegema.