Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

Kõneväärt asjaolu, mida peaksid korterikaaslastest ja koristusgraafikutest teadma

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Korterikaaslased.
Korterikaaslased. Foto: Pexels / CC0 Licence

Asjalood korterikaaslaste ja koristusgraafikutega on hapud? Veebilehe apartmenttherapy.com näitel tutvustame sulle üht primaarset elutarkust, mis aitab korterikaaslastega üksmeelele jõuda ning seeläbi ehk ka koduse olukorra kontrolli alla saada.

Teiste inimestega koos elades kiputakse ikka koduseid kohustusi ja ülesandeid omavahel ära jaotama. Mõned lepivad kokku teatud kohustuste jaotuses, teised aga kindlaksmääratud ajagraafikus. 

Ajapikku loomulikult esmane vaimustus ja motivatsioon kaob ning igapäeva rutiin röövib teinekord ka selle vähese aja, mille olete eraldanud oma eluruumi koristamiseks.

Kuidas siis tagada oma eluruumi korrasolek ja puhtus?

Üllataval kombel ei ole siinkohal mõtet ülesandeid järjest jaotama hakata. Me kõik taotleme küll võrdõiguslikkust, ent koristamise seisukohalt on veel üks väärt nipp, mille võite katsetamise eesmärgil järgi proovida.

Nimelt on mõttekam igal korterikaaslasel välja valida see teatud kohustus või ülesanne, millega nad peaksid ennast arvestades, kas täielikult või piisavalt hästi iganädalaselt hakkama saama. Kui valikus mõnda sellist kohustust ei ole, tuleb korterikaaslastel välja valida vähemasti üks majapidamisega seotud kohustus, mida nad tolereerida suudavad.

Sellist meetodit rakendades saab igaüks endale meelepärase ülesande ning kui teatud osa majapidamisest peaks puhastamata jääma, ei ole ka süüdlast kaugelt otsida vaja.

Tagasi üles