Video: vanaemade varasalvest pärit praktika vaipade puhastamiseks lumes

Kodu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Enne külmakraadide kadumist tasub oma vaibad õue tuulduma viia.
Enne külmakraadide kadumist tasub oma vaibad õue tuulduma viia. Foto: Pexels / CC0 Licence

Ilmataadil on meile küllap veel nii mõndagi varuks. Enne kui lumevaip meie laiuskraadidelt aga täielikult läinud on, tasub kodused vaipkatted õue tuulduma viia. 

Talv on üsna soodne aeg vaipade puhastamiseks. Seda loomulikult juhul, kui ilmataat on meid erakordselt lumise ja pakaselise talvega õnnistanud. 

Kanadas pärit naisterahvas Liz on oma Youtube'i kanalil jaganud ühte võrdlemisi klassikalist nippi, mis on paljudel ilmselt unustusse vajunud. 

Nimelt, vaipade tõhusaks puhastamiseks piisab sellest, kui need talvisel ajal lume kätte seisma jätta. 

Enne vaipkatte väljaviimist soovitab Liz vaiba mõlemalt poolt tolmuimejaga puhtaks teha. Seejärel on paslik see 30 minutiks seisma jätta. Liz soovitab vaiba mustriga lume poole pöörata ning kogunenud mustus vaibast põrandaharjaga välja peksta. Kes soovib veidi lõbusamalt aega veeta, võib vaiba pahumisel poolel ka lihtsalt hüpata.

Kui need toimingud on selja taha jäänud, tuleb vaip taas ümber pöörata, 30 minutiks seisma jätta ning eelnevalt kirjeldatud metoodikat taas korrata.

Vanaemad ikka oskavad, kas pole?

Tagasi üles