Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna kinnisvaraturule on tekkinud üks suur hinnaüllataja

Tallinna linnapanoraam. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/EMF/SCANPIX

Kuigi oleme harjunud pidama Tallinna kalleimateks elupiirkondadeks kesklinna kõrval Nõmmet ja Piritat, selgub nüüd, et teisel kohal troonib ses nimekirjas üllatajana hoopis seni tagalplaanile hoidnud linnaosa.

Kesklinna kõrval kalleimaks elupiirkonnaks Tallinna linnas on Domus Kinnisvara analüütikute kinnitusel tõusnud Kristiine. 

Möödunud aasta turuanalüüsi põhjal oli Kristiine korterite keskmine ruutmeetrihind 1818 eurot. Nõmmel oli see 1622 eurot, Pirital 1767 eurot ja Põhja-Tallinnas 1778 eurot.

Kristiine hinnatõus on olnud aastaga üheksa protsenti, kui mainitud ülejäänud kolmes linnaosas on hinnatõus jäänud ühe kuni viie protsendi vahele. Mis siis teeb Kristiine sedavõrd populaarseks ja võimaldab küsida kinnisvara eest hinda, mis jääb alla vaid riigi pealinna keskuse hinnatasemele?

Keskmises hinnas on aastatega üha suuremat osakaalu hakanud mängima uusarendused. Mida suurem on nende müügihind, seda suurem on mõju keskmise hinna tõusule. Kui vaadata piirkonna pakkumist, siis siin on Kristiine olnud pigem tagasihoidlik, sest ainuüksi territoorium ise on väike ja vaba maad napib, ütleb Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino.

Täna on tema sõnul Kristiines napilt üle 100 uue korteri pakkumise, võrdlusena olgu toodud, et Kesklinnas on vastav number üle 500.

Väiksema pakkumiste arvuga piirkonna tiitlit hoiab enda käes konkurentsitult Nõmme linnaosa. Uusarenduste pakkumist on olnud läbi aastate Kristiines vähe ja see on üks olulisemaid tegureid, mis on kruvinud hinnad kõrgeks. Kui siia liita juurde, et südalinna pääseb loetud minutitega, aga samas on piirkonnal aedlinnale omane õhustik, taristu on eeskujulik ning kaubandus- ja teenindusettevõtteid palju, siis on mõistetav, miks Kristiine on populaarne nii nooremate kui vanemate inimeste, aga eelkõige perede hulgas. Piirkonnast pääseb hõlpsasti liikuma ja logistika on paljulapseliste perede jaoks kõrge tähtsusega.

Kokku tehti möödunud aastal Kristiines 680 tehingut korteritega. Enim nõutud olid kahetoalised korterid, aga ka suured perekorterid, kus pindala on suurem kui 70 ruutmeetrit. Kõrgeim hind oli mõistagi uutel, aastatel 2011-2018 ehitatud hoonetes asuvatel korteritel, kus kõrgemad tehinguhinnad küündisid 300 000 euroni. Uute korterite maksimaalne pinnaühiku hind oli 3292 eurot ruutmeeter ja keskmine hind oli 2082 eurot ruutmeetri kohta.

Vaata rohkem SIIT.

Tagasi üles
Back