L, 26.11.2022

Kultuuriministeerium hakkab toetama talude renoveerimist

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Kultuuriministeerium hakkab toetama talude renoveerimist
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kihnu  21NOV17 Pildil Metsamaa talu remont , EV 100 Foto Urmas Luik / Pärnu Postimees
Kihnu 21NOV17 Pildil Metsamaa talu remont , EV 100 Foto Urmas Luik / Pärnu Postimees Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kultuuriministeerium toetab vähemalt järgneva nelja aasta jooksul taluarhitektuuri restaureerimist. 

Riigi eelarvestrateegia läbirääkimiste tulemusel suunatakse järgneva nelja aasta jooksul Eesti taluarhitektuuri restaureerimise pilootprojekti 400 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi eesmärk on toetada neid omanikke, kes soovivad teha korda ja võtta kasutusele Eestile ainuomased ning arhitektuuriliselt olulised taluhooned.

«Me oleme suhteliselt värskelt linnastunud rahvas ja seetõttu on senini säilinud Eestile ainuomast ja kultuuripärandi seisukohalt olulist taluarhitektuuri. Soovime selle lisarahastusega omanikele appi tulla, et aidata neil hooned kvaliteetselt restaureerida ja kasutusele võtta ning seeläbi tagada, et väärtuslik taluarhitektuur säiliks ja meile armsad kohalikud kultuuri- ja ehitustraditsioonid oleksid elujõulised,» selgitas kultuuriminister Indrek Saar.

Juba 2007. aastal loodi Kultuuriministeeriumi algatusel Eesti Vabaõhumuuseumi juurde Maa-arhitektuuri keskus, kus tegeletakse maa-arhitektuuri uurimise ja omanike nõustamisega. Selle tulemusel on märgatavalt kasvanud teadlike omanike hulk, kes soovivad talumaju korrastada, kuid riiklikud toetused talumajade restaureerimiseks on seni olnud väikesed.

Täpsemad tingimused pilootprojekti rakendamiseks plaanib Kultuuriministeerium koostöös valdkonna ekspertide ja Maaeluministeeriumiga välja töötada käesoleva aasta jooksul.

Vaata rohkem Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles