Päevatoimetaja:
Kristina Kostap

Rabarberiga algab suvi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Parim aeg rabarberit süüa on siis, kui varred on veel noored.
Parim aeg rabarberit süüa on siis, kui varred on veel noored. Foto: Tiit Koha

Aiamaal lopsakaks visanud rabarberipõõsas kuulutab Eesti köögis suvehooaja algust. Kokaraamatusse «Lihtne ja tervislik» käepäraseid ja tervisesõbralikke retsepte üles tähendanud Sirje Rekkor ei saanud seal mööda ka rabarberist, soovitades selle vahukoorega maitsvaks vahuks lüüa või maasikatega moosiks keeta.

Esimese suure rabarberiisu vaigistab Sirje Rekkor mõne ampsu suhkrusse kastetud rabarberivarrega. «Nii juba lapsepõlvest peale,» ütleb paljudele toidukoolitustelt, kunagi Maalehe Targu Talita veergudelt ja praegu kuukirjast 60+ tuttav kokandus(aja)kirjanik.

Edasi vallutab tema köögi muu kodune rabarberiklassika. Teiste seas pisarakook, kus rabarber on kaetud õhulise besee ja rabarberipisaratega. Või purukook või hoopis kunagine lapsepõlvelemmik, vanaema retseptivihikust pärit pärmitainapõhjal küpsetis, millel katteks kiire rabarberikeedis ja kohupiimakiht ning neil omakorda pärmitainaribad. Pere väiksemad söövad hea meelega saia kõrvale rabarberikisselli, kus võib ära kasutada viimased sügavkülma jäänud maasikad. Samuti on Rekkori kodus popp rabarberijook, mis segatakse kokku mahlaks keedetud ja kurnatud rabarberist. Suhkru või meega saab sellest mõnus janukustutaja ja tahtmise korral võib mahla veega lahjendada.

Tagasi üles