Väga sage viga, mida oma kodu remontivad inimesed teevad

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: www.pexels.com

Remont ei ole alati igaühele garanteeritult õnnestuv projekt. Selleks, et läbikukkumist vältida, peab olema eelteadmisi.

Kuigi paljud omal käel remonti alustavad inimesed teevad vigu ja sealjuures erinevaid alates oma võimete ülehindamisest ja lõpetades kulude alahindamisega, on üks viga, mis kipub korduma teistest enam ja läheb kokkuvõttes kalliks maksma, vahendab Fox News.

Nimelt otsustatakse liiga sageli kokku hoida materjalidelt ehk siis osta odavat ehitusmaterjali arvates, et pole vahet, palju miski maksab, kvaliteet on ikka sama. Paraku pole see sugugi tõsi. 

Kindlasti on säästmine ahvatlev, kuid odavamad materjalid on lühema elueaga. Näiteks on praegu väga aktuaalne terrasside ehitamine, aga odavam terrassilaud on kas kehvemini töödeldud või lihtsalt õhem, mistõttu tema vastupidavus on märksa väiksem kui kallimatel.

Odav laminaat näiteks jällegi on tihti tervistkahjustavate kemikaalidega töödeldud või neist valmistatud, mistõttu peaks see olema eluruumi viimane valik. 

Kindlasti ei pea valima kõige kallimat, aga kõige odavamast tasuks küll kaarega mööda käia, kui tahad püsivat lahendust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles