Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eestis on vanemaid kortereid järjest raskem edasi müüa

Kaasaegseks renoveeritud 0-energia ühiselamu Mustamäel. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Mida aeg edasi, seda keerulisemaks muutub Eestis nende olukord, kes üritavad müüa vanemat korterit, kus keegi juba sees elanud. 

Vanemate korterite turg on pidevas languses, selgub juunikuise kinnisvaraturu ülevaatest, ja inimestel, kellel on käes niiöelda teise ringi kodu, mida müüa soovitakse, on järjest keerulisem tehinguni jõuda. 

Eelmisel kuul tehti Eestis täpselt 2000 korteritehingut. Võrreldes maiga tehti 61 tehingut vähem, kuid võrreldes möödunud aasta sama kuuga siiski 230 tehingut rohkem. Kõlab küll hästi, kuid tehinguid tehti peamiselt uute korteritega, kirjutab Arco Vara kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste.

Tehingute arvu kasvu vedasid juunis ennekõike Tallinn, Tartu ja Tallinna lähiümbruses paiknevad vallad, kõikides piirkondades on korteritehingute kasvu soodustamas uute korteritega tehtavad tehingud.

Järelturul ei ole sealjuures olulisi muutusi endiselt aset leidmas, tehinguaktiivsus on nõukogudeaegsetes paneelelamutes paiknevate korterite osas pigem langemas, sest pakkumiste arv on järjest vähenenud ning pakkumishinnad kasvanud.

Vaata rohkem SIIT. 

Tagasi üles
Back