P, 22.05.2022

Selgunud on Eesti kauneim kortermaja

Kodu.postimees.ee
Selgunud on Eesti kauneim kortermaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ketraja 3 kodud.
Ketraja 3 kodud. Foto: Maris Tomba

Elamuarendusettevõtte Bonava loodud elamupiirkond pälvis Vabariigi Presidendilt kauni kodu tunnustuse. 

Tallinnas Pelgurannas aadressil Ketraja 3 asuv hoone valiti 2018. aasta Eesti kauneimaks kortermajaks. «Kauneim kortermaja» on üle-eestilise konkursi «Eesti Kaunis kodu» erikategooria, kus hinnatakse kortermaja ümbruse heakorda ja haljastust. Seekordse preemia pälvis 2016. aasta suvel valminud Ketraja 3, mille elumajade ja hooviala lahenduse on loonud Bonava Eesti OÜ.

«Meie jaoks on suur tunnustus, et Eesti „Kauneimaks kortermajaks» valiti seekord just Bonava loodud elumajade kompleks. Hea meel, et meie töö on silma jäänud ka kauni kodu konkursi korraldajatele,» ütles Timo Riismaa, Bonava Eesti tegevdirektor.

Ketraja 3.
Ketraja 3. Foto: Maris Tomba

Ketraja 3 korteriühistu moodustavad kolm hubast neljakordset elumaja vaikses ja privaatses sisekvartalis. Majade ümber on kinnine aiaga ümbritsetud haljastatud hoov, kus lapsed leiavad tegevust mängunurgas ja elanike jaoks on pingid õues aja veetmiseks. Nii on Ketraja 3 hoov justkui väike roheline kodupark, mille keskel lehvib ka sini-must-valge mastivimpel.

Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamise liikumise eesmärk on elukeskkonna paremaks muutmine. Eesti Kodukaunistamise Ühendus korraldab iga-aastast võistlust «Kaunis Eesti Kodu», mille patroon on Vabariigi President. 2018. aasta kauneimatele kodudele andis President Kersti Kaljulaid auhinnad üle 25. augustil Viljandis.

Märksõnad
Tagasi üles