R, 24.03.2023

Ohumärgid, mis võivad anda aimu sellest, et on aeg veidi jõukohasem kodu muretseda

Kodu.postimees.ee
Ohumärgid, mis võivad anda aimu sellest, et on aeg veidi jõukohasem kodu muretseda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuidas on lood sinu majapidamises?
Kuidas on lood sinu majapidamises? Foto: Pexels / CC0 Licence

Ehk nõuab ka sinu kodu liiga palju hoolt ja vaeva ning oma majas elamine ei pruugi enam kõige parem lahendus olla.

Oma maja ülalpidamine nõuab palju aega, väljaminekuid ja pühendumist. Oma maja ja aed on paljudele unistuseks, mida võib-olla ei jõuagi selle eluaja jooksul realiseerida. «Kahtlemata on oma maja ja aed paljude unistus, aga kindlasti nõustub igaüks ka sellega, et käest lastud maja ja aeda pole ilus vaadata,» rääkis Arco Vara maakler Gari Selgis.

Lahenduseks on kolida kas korterisse või ehitada sootuks uus, oluliselt vähem hoolt ja kulu nõudev pesake. Selgis toob välja mõned märgid, mis võivad vihjata sellele, et majapidamine on hakanud üle jõu käima.

  • Muru kasvab põlvini, peenramaa on umbrohtu kasvanud, viljapuud ja marjapõõsad on juba aastaid lõikamata, õitsvaid lilli varjutavad umbrohupuhmad. «Põhjuseks võib olla ajanappus või see, et pole lihtsalt jaksu ja teadmisi, kuidas suurt aeda korras hoida,» märkis Selgis. 
  • Kui korterelamus jaotatakse maja renoveerimis- ja hoolduskulud korterite vahel, siis eramus peab omanik ise kõigega toime tulema. Majad vajavad pidevalt hoolt ja vaeva. 
  • Lapsed on kodust välja lennanud ning toad seisavad tühjalt. «Vanemad eramud on sageli ka iganenud küttesüsteemiga ja halvasti soojustatud. Kui küttekulud on kõrged või ahju kütmine käib üle jõu või maja on liiga suur, osa eluruume kasutamata ning nende soojaks kütmine ei tundu mõistlik, oleks aeg mõelda uue elamispinna otsimisele,» soovitas Selgis.
  • Majas on puudulik kanalisatsioon või puuduvad korralikud pesemisvõimalused ning see tekitab ebamugavust. Nende süsteemide kaasajastamine nõuab aga palju raha. Kui sellised ressursid puuduvad, tasuks mõelda uuele elamispinnale, kus on elementaarsed mugavused juba olemas.
  • Kui aastaaegade vaheldumine ning sellega kaasas käiv aia ilme muutumine ei paku sulle enam rõõmu, on ka see Selgise sõnul vihjeks, et oma maja ja aia ülalpidamine nõuab liiga palju hoolt ja vaeva ning oma majas elamine ei pruugi enam olla parim lahendus.
Märksõnad
Tagasi üles