K, 4.10.2023

Kolm põhjust, miks oma kodu ostmine ei ole arukas mõte

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Facebook
Comments 3
Foto: pixabay.com

Inimeste seas on pigem levinud veendumus, et kodu peab olema enda oma - üüripinda peetakse ajutiseks lahenduseks. Kuid leidub ka neid, kes usuvad, et kodu omamine on ebameeldiv kohustus, mida tasub iga hinna eest vältida.

Põhimõtteline üürnik Kat Tretina kirjutab kinnisvaraportaalis Realtor, et ta ei kavatse põhimõtteliselt mitte kunagi oma kodu osta. Miks mitte? Põhjuseid on mitmeid. 

1. Üürimine on paindlikum

Tretina ütleb, et ta töötas kunagi kohas, mis talle üldse ei meeldinud. Uue töökoha leidis ta sadu kilomeetreid eelmisest eemal, aga tänu üürikorterile polnud kolimine tema jaoks mingi probleem: ta ütles lepingu üles, ootas ettenähtud aja, kolis ja üüris järgmise kodu. Isiklikku kodu müüma hakates võtnuks tal kogu protsess nii kaua aega, et tal tulnuks tööpakkumisest loobuda. 

Üürikorteri puhul võib sisuliselt käituda hetketuju ajel, sest sellest elamispinnast loobumine on oluliselt lihtsam kui kodu müümine. Ka välisriiki kolimine ei ole probleem.

2. Kohustustevaba kodu

Üürikodu hooldus ja värskendusremondid on reeglina kodu omaniku asi. Üürnikud sellega tegelema ei pea. Kui mingi probleem tekib, tuleb omanikku sellest lihtsalt teavitada. 

See on oluliselt muretum lahendus kui korteri või maja omamine: siis pole sul kellelegi teada anda, kui miski kordategemist vajab, sest kogu vastutus lasub sul endal. Olgu tegemist torutööde või seinte värvimisega, asjaajamist pole kellegi teise kaela lükata. 

Ka maksta tuleb kõige eest ise. Seevastu üürnikku ei puuduta temast sõltumatult ilmnevad puudused ka rahaliselt mitte kuidagi.

3. Paremad valikuvõimalused

Summa, mis tuleb välja käia kesklinnakorteri üürimise eest, ei ole hoolimata kerkivatest üürihindadest reeglina ikka veel samal tasemel kuumaksega, mis tuleb välja käia siis, kui endale samasugust kodu osta tahad. Ka Tretina ütleb, et kui ta tahaks jääda selle summa piiresse, mille eest ta praegu üürib suurepärase asukohaga kodu, tuleks tal kolida oluliselt ebamugavamasse kohta, sest sellise kuumaksega saaks ta lihtsalt palju väiksema summa laenu. 

Niisiis on üürnikul reeglina võimalus elada märksa paremas asukohas kui neil, kes ostavad.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles