Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

Tallinna tuiksoonele ehitatakse kaks korterelamutest pilvelõhkujat (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artikli foto
Foto: city24.ee

Tallinnasse Järvele kerkib stiilse arhitektuuriga, 18- ja 19-korruseline kaksiktorn, millest saab väärikas lisa juba piirkonda kerkinud kõrghoonetele. Kompleksi tuleb 195 korterit, lisaks äri ja kaubanduspinnad.

Eesti praeguse aja ühe tipparhitekti Martin Aunini projekteeritud kaks moodsat kõrghoonet valmivad Tallinna tuiksoonel Pärnu maanteel. Hooneid ilmestavad arvukad klaaspinnad ja katkematu rõdude lint. Hoonetest peaksid avanema suurepärased vaated kõigis suundades.

«Kahtlemata on tegemist maiuspalaga neile, kellele meeldib stiilne arhitektuur ja mitmekesised vaated linnale, kõrghoonetele ja tuledesäras tänavatele,» sõnab Järve Tornides kortereid müüv Uus maa Kinnisvarabüroo maakler Ave Klaser.

Pakkumisel on kahe- kuni viietoalised korterid, millest paljudel on rõdud. Tornide viimastel korrustel asuvad avarad penthouse-tüüpi korterid, mida ilmestavad vastavalt korterile kas katuseaknaga talveaed, pea kogu korterit ümbritsev rõdu või mõlemad.

Suuremates korterites on majapidamisruum, külaliste tualett ning tavapärasest suuremad magamistoad. Siseviimistluses kasutatakse heledaid, naturaalseid toone ning kvaliteetseid materjale.

Kogu kompleks valmib üldehituslikult üheaegselt. Kõigepealt, aastal 2020, saab sissekolimiseks valmis TORN2 ning tornide vaheline kahekorruseline büroo-, kaubandus- ja teeninduspindade osa ning seejärel TORN1.

Hoonemahte ühendab soe kahekorruseline maa-alune osa, kus paiknevad erineva suurusega parkimiskohad ja panipaigad ning mõned tõstustega garaažiboksid. Parkimiskorrustele ja panipaikadesse pääseb liftiga.

Järve Tornid on täienduseks Pärnu maantee ning Tammsaare ja Järvevana teede ristumiskohas, kuhu on juba kerkinud mitmeid sihvakaid elu- ja ärihooneid. Nii on sellest alast saanud omamoodi linnavärav ja suurem keskus, kuhu on koondunud elu, töö, kaubandus ja vaba aeg.

Tagasi üles